6 گردشگر در چند ساعت آینده به فضا سفر می کنند

[ad_1]

6 گردشگر فضایی قرار است امشب توسط شرکت «بلو اوریجین» به وقت ایران به فضا بروند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیسشرکت پروازهای فضایی جف بزوس با نام «بلو اورجین» قرار است امروز پنجشنبه 31 مارس ساعت 9:30 صبح به وقت شرقی (18 بعد از ظهر به وقت تهران) 6 نفر را به فضا پرتاب کند.

فضاپیمای Blue Sheep New Shepherd قرار است امروز از محل پرتاب خود در غرب تگزاس پرتاب شود. علاقه مندان به این نسخه می توانند پوشش زنده این برنامه را از وب سایت دانلود کنند بلواوریجین تماشا کردن.

این ماموریت به عنوان NS-20 شناخته می شود زیرا بیستمین پرواز فضایی فضاپیمای نیو شپرد خواهد بود. اما این اولین پرواز فضایی سرنشین دار Blue Origin پس از سه پرواز فضایی سرنشین دار نیوپورت در سال 2021 خواهد بود.

6 گردشگر امروز توسط این شرکت فضایی به فضا پرتاب می شوند و حس بی نظیری را تجربه خواهند کرد. شش گردشگر فضایی در این ماموریت عبارتند از: مارتی آلن، شارون هاگل، مارک هاگل، گری لای، جیم کیچن و جورج نیلد.

مارتی آلن مرچنت، شارون هگل و مارک هگل یک زوج بشردوستانه، جیم کیچن، استاد و کارآفرین، و جورج نیلد، رئیس شرکت فناوری های فضایی تجاری هستند. نیلد سابقه طولانی در پروازهای فضایی دارد و قبلا به عنوان معاون مدیر حمل و نقل فضایی تجاری برای اداره هوانوردی فدرال و مدیر دفتر ادغام پرواز برای برنامه شاتل فضایی ناسا خدمت کرده است.

گری لی، کارمند سابق بلوبری و طراح اصلی فضاپیمای نیو شپرد نیز با این پنج نفر خواهد بود. گری لی جایگزین ستاره تلویزیونی «شنبه شب زنده» پیت دیویدسون می شود، زیرا دیویدسون پس از عقب انداختن تاریخ پرتاب NS-20 از 23 مارس به سه شنبه (29 مارس) از پرواز استعفا داد. .

پرتاب برای سه‌شنبه برنامه‌ریزی شده بود، اما پیش‌بینی وزش باد شدید در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۳۰ مارس)، این پرواز را به پنج‌شنبه بازگرداند.

New Shepherd از یک موشک و یک کپسول تشکیل شده است که هر دو قابل استفاده مجدد هستند. مسافران شپرد جدید در طول هر ماموریت زیر مداری سه تا چهار دقیقه بی وزنی را تجربه می کنند که از برخاستن فضاپیما تا فرود کپسول با کمک چتر نجات حدود 11 دقیقه طول خواهد کشید. هنگامی که این پرتاب انجام شود، یک ماموریت کوتاه خواهد بود. پروازهای گردشگری فضایی Blue Origin معمولاً از پرتاب تا فرود فقط 11 دقیقه طول می کشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها