40 میلیارد برای بهره برداری مجتمع فرهنگی فاروج

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فاروج گفت: برای تکمیل مجتمع فرهنگی هنری فاروج 40 میلیارد ریال اعتبار نقدی نیاز است.

حسن رضوانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در فاروج، اظهار کرد: ساخت مجتمع فرهنگی در فاروج از سال 86 آغاز شد اما هنوز هیچ طرحی به بهره برداری نرسیده است.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فاروج افزود: با توجه به موقعیت نامناسب طرح قبلی مجتمع فاروج، ساخت مجتمع جدید در سال 94 در زمینی به مساحت 1500 مترمربع و زیربنای 1050 متر آغاز شد. هنوز تکمیل نشده است.

رضوانی با اشاره به پیشرفت 80 درصدی این پروژه گفت: در مجموع دو شهرستان استان از مجموعه فرهنگی محروم هستند که یکی از آنها فاروج است و تکمیل یک پروژه ناتمام به 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی گفت: مساحت فعلی فضاهای فرهنگی شهرستان از جمله مجموعه فرهنگی تیتکانلو 840 متر مربع است که با بهره برداری از مجموعه فعلی در حال ساخت در شهرستان فاروج این تعداد به یک هزار و 890 متر مربع می رسد.

به گزارش ایسنا، در سال 94 ساخت مجموعه فرهنگی هنری دیگری آغاز شد که زمان بهره برداری از آن در زمان کاوش یک سال اعلام شد.

مجتمع فرهنگی هنری ناتمام فاروج یکی از مصوبات دور اول سفر هیئت دولت نهم به این شهرستان بود که در سال 85 اجرایی شد اما در سال 91 با صرف 8 میلیارد ریال، ساخت آن به دلیل توقف متوقف شد. چیزی که نام آن مکان نادرست بود.

در آن زمان مقرر شد مجموعه برای تغییر کاربری به دستگاه دیگری منتقل شود و به هنرمندان قول داده شد با واگذاری زمین دیگری و اختصاص اعتبار، ساخت این مجموعه در شرایط آب و هوایی بهتر پیگیری شود.

مجموعه شهرستان سابق فاروج که در سال 1372 در شورای شهرسازی به ارگان های مختلف (جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی و یا بخش خصوصی) واگذار شده بود، در سال 1376 به فرهنگ و ارشاد بازگردانده شد و با اتمام مجتمع فعلی تکمیل آن نیز در دستور کار قرار گرفت اما در سال 1378 به دانشکده علوم پزشکی واگذار شد که این فضا نیز بلااستفاده ماند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها