یک وکیل: ضعف کارکنان به راحتی به یک عامل ناشناخته نسبت داده می شود

[ad_1]

یک وکیل دادگستری در واکنش به اظهارات اخیر دادستان کل کشور مبنی بر وجود باندهای پشت صحنه در صنعت خودرو گفت: یکی از ابعاد این پرونده این است که در کشور ما مسئولیت ضعف و ناتوانی کارکنان به راحتی به یک فرد نسبت داده می شود. عامل مبهم. . اگرچه وجود شبکه های منفی غیرقابل انکار است اما مسئول هرگونه خرابکاری و ضعف عملیاتی به اصطلاح مافیا اعلام می شود.

علیرضا آذربایجانی در گفت وگو با ایسنا، درباره اظهارات دادستان کل کشور مبنی بر اینکه در خودروسازی کشور گروه های پشتیبان وجود دارند که مانع توسعه صنعت خودرو کشور می شوند وی گفت: دیروز از مافیای ارز و مواد مخدر صحبت می کردیم، امروز درباره مافیای ارز و خودرو و فردا احتمالا درباره مافیای لوازم خانگی و مواد اولیه صحبت خواهیم کرد. چه در پشت صحنه و چه در جستجوی درآمد، اما تثبیت انواع قدرت و افزایش فاصله طبقاتی مهم است.

وی با بیان اینکه موضوع باندهای پشت صحنه از دو جهت قابل تحلیل و بررسی است گفت: در مفهوم اول وجود رانت های مختلف در کشور و در بحث امروز صنعت خودروسازی است که در درجه اول در اعطای مجوز و تسهیلات مالی بیش از مبتکران و صنعتگران واقعی سود خواهند برد، کسانی که ارتباطات قوی‌تری دارند یا درآمد اطلاعاتی بیشتری دارند. ثانیاً این افراد در فرآیند اخذ مجوز، تولید و توزیع و یا حتی امور گمرکی و صدور مجوز واردات و صادرات، عملاً به دلیل اتصالات قبلی شبکه های متصل بعدی ایجاد می کنند و نتیجه آن انحصار موضوعی مانند خودرو است. این واقعیت تلخ وجود دارد و بیان آن از سوی دادستان کل کشور بدون برخورد جدی، مستمر و منصفانه همراه با اقدامات پیشگیرانه، اثر خاصی ندارد.

این وکیل دادگستری ادامه داد: این موضوع یک مبنا و بعد دوم دارد، بنابراین در کشور ما مسئولیت ضعف و ناتوانی کارکنان به راحتی به عاملی مبهم و ناشناخته نسبت داده می شود که وجود شبکه های منفی غیرقابل انکار است. این فرد که مسئول هرگونه خرابکاری و ضعف عملیاتی است، به اصطلاح مافیا اعلام می شود.

آذربایجانی گفت: نکته مهم این است که در حوزه اطلاع رسانی و برنامه ریزی کلان در صنعت، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و… توجه علمی اولیه را با استفاده از کارشناسان مجرب نداریم و با واگذاری مسئولیت به مدیران، حاکمیت می کنیم. قوانین در موارد مهم. . نتیجه آن مثلاً تولید خودروهای سواری با ویژگی هایی است که استانداردهای زمانه را ندارد و وقتی ایرادهایی مطرح می شود، با طرح عناوین باندهای صحنه ای یا مافیا و … به دنبال مجازات و جبران هستیم.

وی در پایان گفت: در حالی که عده ای از انواع اجاره نامه های نامطلوب استفاده می کنند و حرفه ای ها و کارآفرینان واقعی پشت درهای بسته می مانند و به دنبال مهاجرت به خارج از کشور هستند، استفاده از اصطلاحات کسل کننده و تکراری توسط باندهای پنهان و مافیا و امثال آن افزایش می یابد. ” پیدا شد و این چرخ به همین ترتیب خواهد چرخید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها