گرانی و بی ثباتی قیمت مردم را خسته کرد/ دولت باید به فکر مستاجران باشد

[ad_1]

ایسنا/ قم این استاد سمینار از گرانی و بی ثباتی قیمت ها گلایه کرد و گفت: بازار بی ثبات است و دولت باید فکر جدی کند چرا که گرانی و بی ثباتی بازار مردم را خسته کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی در ادامه سلسله مباحث تفسیر سوره عنکبوت در حرم حضرت معصومه (س) گفت: رزق، رزق حلال و خالص است و به تعبیر قرآن وجود دارد. چندین صفت برای رزق و روزی

وی بابیان اینکه قطعه حرام نباید از طریق احتکار، گران فروشی، کم فروشی، فریب، نیرنگ و… وارد زندگی انسان شود، گفت: این قطعه آثار بسیار منفی در زندگی دارد. یک تکه و مقداری حلال جایز است.

وی تاکید کرد: عده ای با عجله و حرص و طمع روزی حلال را حرام می کنند و دست به کارهایی می زنند که مال حلال آنها را تبدیل به مال حرام می کند; در روایت است که روز حرام برکتی نیست، یعنی هر چند مال حرام زیاد باشد، برکتی نخواهد داشت.

وی یادآور شد: مال حرام انسان را در عبادت کوتاهی می کند و زمینه را برای ترک عبادت فراهم می کند، زیرا برکت، عاقبت به خیری، نسل صالح و… همه در طعام جایز است.

سخنران حرم حضرت معصومه(س) تصریح کرد: برخی از مغازه داران با استخدام جوانان در مغازه های خود به عنوان فروشنده کالا و پرداخت دستمزد ناچیز از این افراد سوء استفاده می کنند در حالی که این اقدام حرام است و درآمد کسبه را حرام می کند. .

وی با ابراز تاسف از گرانی و بی ثباتی قیمت ها گفت: بازار بی ثبات است و دولت باید فکری جدی بکند زیرا گرانی و بی ثباتی بازار مردم را خسته کرده است.

رفیعی با اشاره به مشکلات مستاجران تاکید کرد: دولت برای جبران اجاره بها به مستاجران وام بدون بهره بدهد.

این استاد سمینار با اشاره به اینکه عده ای به بانک بدهکار هستند و عده ای نیز گران فروشی خود را توجیه می کنند و با گران فروشی کالای نامشروع به دست می آورند، خاطرنشان کرد: خسرو را می توان یافت اما در داروخانه ها کم پیدا می شود.

رفیعی بابیان اینکه اولین راه حلی که پیامبر گرامی اسلام برای اجابت دعا فرمودند کمی تطهیر و یک ذره حلال گرفتن است، یادآور شد: طبق روایت مالی که از طریق خدعه، خیانت، دزدی به دست می آید. و ربا از حرام هاست و آثار بسیار منفی بر زندگی انسان در دنیا و ماوراء دارد.

وی تاکید کرد: اختلاط کالای ایرانی با کالای خارجی (برنج)، کلاهبرداری هک حساب بانکی، شرکت های جعلی، فروش خانه های مشکل دار به چند نفر همزمان، افزایش قیمت کالا در فاکتور خرید از طریق خرید کارکنان اداری و گی آنها همه جزو کالاهای ممنوعه

وی گفت: طبق روایات، وضو گرفتن منظم، تقوا، استغفار، آرامش روحی، اخلاق حسنه، قناعت، ترک حرص، انفاق و تدبیر در رزق و روزی از جمله مواردی است که باعث افزایش رزق می شود.

پایان Giam

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها