کشور نیازمند ایجاد تحول دانش بنیان در حوزه کشاورزی است

[ad_1]

ایسنا/ همدان امام جمعه ملایر با اشاره به شعار سال مورد تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تولید، دانش و اشتغال زایی تاکید کرد: توسعه شرکت های دانش بنیان در موضوعات مختلف یکی از راه های اصلی برون رفت از این معضل است. .

حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر برقی در گفت وگو با ایسنا، افزود: سهم ما از کشاورزی در شرکت های دانش بنیان بسیار ناچیز است و در حال حاضر 4 هزار و 900 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند که بخش کشاورزی از این تعداد است. سهم یک درصد است.»

وی با اشاره به اینکه کشور ما در حال حاضر نیاز زیادی به تحول دانش بنیان در حوزه کشاورزی دارد، تصریح کرد: اگر کشاورزی در شهرستان، منطقه و اقصی نقاط کشور احیا شود، دیگر نیازی به این نخواهیم داشت. واردات محصولات کشاورزی

وی افزود: کشوری مانند ایران با تنوع جغرافیایی، آب و هوا و خاک حاصلخیز نباید گندم، جو، برنج و نهاده های دامی را از کشورهای دیگر وارد کند.

وی بیان کرد: برای ایجاد برکت، رونق و پویایی اقتصادی در کشور، کارکنان و دست اندرکاران باید شعار سال در حوزه تولید را به شایستگی و با دقت اجرا کنند. چرا که راه برون رفت از مشکلات کشور تدابیر ویژه برای اجرای شعار سال است.

امام جمعه ملایر با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شعار سال فقط در تابلوها و سربرگ های ادارات نباشد، افزود: ایجاد، مکان یابی و تخصصی شدن شرکت های دانش بنیان.

وی گفت: شرکت های دانش بنیان با تحقیقات علمی می توانند راه های برون رفت از موانع فعلی و توسعه محصولات کشاورزی را در زمینه های مختلف بیابند. به 9000 خواهد رسید و این اقدام قطعا نویدبخش ایجاد بستر مناسب برای تغییر در این زمینه است.

امام جمعه ملایر نقش معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس را در این زمینه بسیار مهم، اساسی و بی بدیل دانست و ادامه داد: و با مجموعه فعال، درون ساز و تحول آفرین شرکت های دانش بنیان کاملا آشنا هستند.

وی با بیان اینکه معاونت ها با توجه به شناختی که از اهمیت شرکت های دانش بنیان دارند می توانند خلأهای قانونی در این حوزه را برطرف کنند، افزود: سرلوحه دستورالعمل همه مسئولان کشور باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه هرگاه به دستور مقام معظم رهبری عمل کردیم، شاهد تحولات در عرصه های مختلف کشور بودیم و از سوی دیگر هر جا که فرمایشات مقام معظم رهبری نادیده گرفته شد، متضرر شدیم، افزود: ابتدای سال. همه به برنامه های خود بپردازند و بدانند که توسعه در عرصه تولید و ارتقای شرکت های دانش بنیان قطعاً اشتغال زایی و رفع مشکلات اقتصادی را به همراه خواهد داشت.

امام جمعه ملایر با بیان اینکه از این نظر فعالان اقتصادی و علمی ما باید به فکر ورود صنعت به کشور باشند، گفت: صنعت نیازمند علم، فناوری و تفکر اقتصادی است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه شهرستان ملایر یکی از مناطق دانشگاهی کشور است و در حال حاضر 9 مرکز آموزش عالی در این شهرستان در حال فعالیت هستند، افزود: ملایر شهر جهانی انگور و پایتخت مبلمان است. در صورت استقرار شرکت های دانش بنیان و فعالیت گسترده و متنوع در این حوزه، قطعاً شاهد جهش بزرگی در زمینه تولید در شهرستان خواهیم بود.

وی گفت: ملایر یک شهر جهانی انگور است، اما متأسفانه هنوز صنعت انگور و صنعت فرآوری محصولات انگور را نداریم که تعیین کننده اشتغال و اقتصاد این شهر است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها