ژیمناستیک 6 سال از برنامه عقب است / این دوره تا زمانی که نظرات تغییر نکند برگزار نمی شود

[ad_1]

این ژیمناستیک گفت: چند سالی است که در این رشته رشدی نداشته ایم، همین ورزشکاران 6 سال پیش امروز هم در مسابقات شرکت می کنند که گویی برخی دیگر وجود ندارند.

محسن خوشتی نت در گفت وگو با ایسنا، در خصوص آسیب هایی که در سال های اخیر به رشته ژیمناستیک وارد شده است، گفت: در این سال ها این رشته آسیب های زیادی را متحمل شده است. فدراسیون اکنون توسط یک سرپرست اداره می شود. مدیر هیچ وقت نمی تواند مثل رئیس فدراسیون تصمیم بگیرد یا حداقل افراد باتجربه را استخدام کند. استاندار منتخب باید زودتر انتخابات برگزار کند تا رئیس فدراسیون که مسئولیت پاسخگویی به جامعه ورزش را بر عهده دارد زودتر روی کار بیاید. فعلا جوابی نداریم

وی ادامه داد: اگر الان تست های انتخابی داشته باشیم به جز 5 یا 6 ورزشکار از رده جوانان و نوجوانان حمایت کرده ایم آیا ورزشکار داریم؟ اینها آسیب هایی است که با ژیمناستیک به وجود می آید. احمدی رئیس فدراسیون دوست دارد کار کند اما ابزارش را ندارد. ابزارهای نیروی انسانی کارآمد هستند. آیا الان افرادی دارید که دوره قبل با ایشان کار می کنند، فکر می کنید با این شرایط کار ادامه پیدا می کند؟ بنابراین بزرگترین عیب ژیمناست نبودن خود کاربالدوهاست. وقتی فدراسیونی برنامه نداشته باشد از ادارات استان تا خود فدراسیون و ورزشکاران آسیب می بیند.

این پیشکسوت ژیمناستیک به زمان درخواست نامزدهای فدراسیون اشاره کرد و گفت: به نظر من اگر بخواهیم جلوی این آسیب ها را بگیریم باید هر چه زودتر انتخابات برگزار شود. البته اعلام شد که نامزدهای این فدراسیون در اردیبهشت ماه اقدام خواهند کرد. همچنین به صورت شفاهی به من اعلام کردند که ثبت نام کنم، اما مشخص نیست ثبت نام از چه زمانی و از کجا آغاز می شود. انتخابات کمیسیون هنوز برگزار نشده است. مشکل دیگری که داریم این است که بسیاری از هیئت ها توسط سرپرستی هدایت می شوند که به نظر من نمی تواند رای دهد. مثلا هیئت تهران دو سال است که توسط سرپرست اداره می شود.

وی افزود: در نهایت چند ماه پیش درگاهی استعفا داد و سرپرست این فدراسیون انتخاب شد اما در آن مدت هیچ اتفاقی برای هیئت ها و انتخاب رؤسای نیفتاد. به نظر من انتخابات فدراسیون باید با آرامش و بدون تعصب برگزار شود و هرکس حق دارد برای کمک به رشته ژیمناستیک انتخاب شود.

خوشتینات با بیان اینکه این رشته 6 سال به عقب برگشته و رشدی نداشته است، گفت: ژیمناستیک ایران به عنوان فردی که در این رشته عرق ریختم و حدود 8 سال مسئولیت برگزاری مسابقات کشوری را بر عهده داشتم، حداقل 6 سال سن دارم. ” اگر نتایج و تعداد شرکت کنندگان در مسابقات 2016 را با امروز مقایسه کنیم، می بینیم که 6 سال عقب هستیم. ما بزرگ نشدیم همان ورزشکاران 6 سال پیش امروز در رقابت هستند که گویی برخی از آنها دیگر وجود ندارند. آینه را گم کردیم، کیخا تنها کار می کند، خبری از الفتی نیست، شفیعی هم تمرین می کند. در تهران مربیان زحمت کشیدند و عده ای را آموزش دادند اما جایی در ارتش نداشتند و دعوت نشدند.

این پیشکسوت ژیمناستیک در پایان گفت: نگاه ها به این رشته تغییر نکرده و تا نگاه ها تغییر نکند، ژیمناستیک هم فلج شده و هر روز از روز قبل عقب تر است. ژیمناستیک باید به دست آید اگر ژیمناستیک در یک کشور در نظر گرفته شود، همه ورزش های دیگر در وضعیت خوبی خواهند بود. ژیمناستیک دروازه ورود به رشته های دیگر است. کشورهایی در المپیک هستند که مدال آور هستند و نگران ژیمناستیک خود در مسابقات جهانی و المپیک هستند. درد من رسیدن به باشگاه است. اگر می خواهید ورزش کشور رونق بگیرد به این رشته توجه کنید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها