پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر

[ad_1]

ایلان ماسک، تاجر میلیاردر، اعلام کرد که توییتر باید خصوصی شود تا به پلتفرمی برای آزادی بیان تبدیل شود و پیشنهاد خرید نقدی 43 میلیارد دلاری این شبکه اجتماعی را بدهد.

به گزارش ایسنا، ایلان ماسک که اکنون دومین سهامدار بزرگ توییتر است به تد تاک در ونکوور گفت: به نظر من بسیار مهم است که فضای انحصاری برای آزادی بیان وجود داشته باشد.

ماسک این پیشنهاد را روز چهارشنبه در نامه‌ای به هیئت مدیره توییتر ارائه کرد و روز پنجشنبه در یک پرونده نظارتی به اطلاع عموم رساند. پیشنهاد 54.20 دلار برای هر سهم 38 درصد بیشتر از قیمت نهایی سهم توییتر در 1 آوریل است، آخرین روز معاملاتی شرکت قبل از خرید 9.1 درصد از سهام توییتر توسط ماسک.

ماسک که به گفته فوربس با ثروت 273.6 میلیارد دلار ثروتمندترین مرد جهان است، یک روز پس از اعلام خرید سهام این شرکت، پیشنهاد پیوستن به هیئت مدیره توییتر را رد کرد.

ایلان ماسک در سخنرانی در Ted Talk به احتمال یک پیشنهاد تصاحب خصمانه اشاره کرد که در آن هیئت مدیره توییتر را دور زده و آن را مستقیماً به سهامداران عرضه می کند.

به گفته منابع آگاه، توییتر با راهنمایی «گلدمن ساکس» و «ویلسون سانسینی گودریچ و روزتی» در حال ارزیابی این پیشنهاد است.

سهام توییتر روز پنجشنبه 1.7 درصد کاهش یافت.

سهامداران توییتر هنوز متقاعد نشده اند. شاهزاده سعودی الولید بن طلال در حساب کاربری خود در توییتر خود را یکی از قدیمی ترین و بزرگترین سهامداران توییتر خواند و گفت پیشنهاد ماسک ارزش شرکت را کاهش داده و پیشنهاد خرید آن را رد کرده است.

در همین حال ماسک در توییتی اعلام کرد که پیشنهاد او بهترین و آخرین پیشنهاد است و اگر هیئت مدیره آن را رد کند، در سرمایه گذاری خود تجدید نظر خواهد کرد.

ماسک از توییتر و سیاست‌های آن انتقاد کرده است و اخیراً یک نظرسنجی توییتری انجام داده و از کاربران می‌پرسد که آیا معتقدند توییتر به اصول آزادی بیان پایبند است یا خیر. بیش از 70 درصد از دو میلیون نفر به «نه» رأی دادند.

آگراوال: گروگان توییتر پیشنهاد خرید ایلان ماسک را نمی دهد

مدیر عامل توییتر پاراگ آگراوال به کارمندان اطمینان داد که توییتر در پی خبر پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شرکت، گروگان گرفته نخواهد شد.

یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، به رویترز گفت که آگراوال با پاسخ دادن به سؤالات کارکنان توییتر که به سرویس پیام رسانی Slack فرستاده شده بودند، کارکنان را تشویق کرد تمرکز خود را حفظ کنند و به آنها گفت: “به عنوان کارمند، هر چه ممکن است.” ما کنترل می کنیم.

این جلسه پس از انتشار اخباری مبنی بر پیشنهاد ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا برای خرید توییتر به قیمت 43 میلیارد دلار، منتشر شد.

آگراوال به تیم توییتر گفت که هیئت مدیره به بررسی پیشنهاد ماسک ادامه خواهد داد، اما نمی تواند جزئیات بیشتری ارائه دهد.

در بخشی از پرسش و پاسخ، یکی از کارمندان پرسید که چگونه شرکت تصمیم گرفت یک صندلی در هیئت مدیره شرکت ارائه دهد و گفت: “آیا توییتر همه میلیاردرها را به هیئت مدیره خود دعوت خواهد کرد؟” آگراوال پاسخ داد که هیئت مدیره به نفع سهامداران کار می کند.

به گزارش رویترز، مدیرعامل در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه تعریف ایلان ماسک از آزادی بیان چیست و آیا تعریف وی با رویکرد توییتر به این مفهوم همخوانی دارد یا خیر، پاسخ صریحی نداد و گفت: سلامت گفتگو متمرکز بر توییتر

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها