پیشرفت 39 درصدی راه آهن لرستان

[ad_1]

ایسنا/ لرستان استاندار لرستان از پیشرفت 39 درصدی راه آهن استان خبر داد.

فرهاد زیویار امشب در بازدید از مجتمع راه آهن لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز از پروژه راه آهن خرم آباد – دورود – بروجرد که یکی از پروژه های مهم در حوزه زیرساختی در استان است بازدید کردیم.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه در زمره طرح های مصوب سفر ریاست جمهوری به لرستان در 19 آذرماه است، به همین دلیل با سایر پروژه ها تفاوت دارد و هزینه و اعتبار آن به عنوان اعتباری چند میلیارد تومانی نسبت به سایر مصوبات سفر بسیار بیشتر است. برای این امر در نظر گرفته شد.

استاندار لرستان با اشاره به نظارت وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه راه آهن در استان گفت: وزیر راه تاکید کرد که این مجموعه در برنامه سه ساله قرار گیرد.

زیویار با بیان اینکه قرارداد پروژه در سال های گذشته بسته شده بود و نیاز به اصلاح داشت، افزود: این تغییرات قراردادی را می طلبد که شرکت وزارت راه و زیربنایی آن را در اختیار سازمان برنامه و بودجه و هیات فنی سازمان قرار دهد. زمان زیادی طول کشید و ما به دنبال رفع موانع اداری در سریع ترین زمان ممکن هستیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای اصلاح موارد و موانع لازم گفت: تغییرات پیش بینی شده به وزارت راه تحویل شد و در نهایت مقرر شد در جلسه بعدی شورای فنی سازمان برنامه و بودجه بررسی شود. و در صورت تایید، فرآیندهای بعدی شروع می شود.

استاندار لرستان راه آهن لرستان را یکی از ابرپروژه های کشور برشمرد و تصریح کرد: اعتبارات این پروژه چندین میلیاردی است و از این رو باید اعتبارات و حمایت های مالی مختلف از جمله پالایش نفت اعطا شود.

زیویار از شروع پروژه راه آهن لرستان از ماه آینده خبر داد و ادامه داد: اگر در این زمینه با مانعی مواجه شدیم به صورت شفاف از طریق رسانه ها اعلام می کنیم.

وی پیشرفت فعلی پروژه راه آهن لرستان را 39 درصد ارزیابی کرد و افزود: در روزهای آینده توسط شرکت زیرساخت و قرارگاه خاتم بازدید می شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: در حال حاضر موانعی برای پیشرفت پروژه اداری وجود دارد و این در حالی است که عزم اضلاع چندگانه این مجموعه مانند قرارگاه خاتم، وزارت راه و سازمان برنامه و بودجه در تلاش برای راه اندازی است. و این پروژه را تکمیل کنید.”

زیویار از اشتغالزایی و درآمدزایی بالای این طرح پس از رفع موانع خبر داد و گفت: اعتبارات آماده تزریق به پروژه است و فقط باید موانع اجرایی برطرف شود. یا بسته به اقدامات انجام شده، پروژه در ماه آینده و در نهایت اوایل تابستان مجددا فعال می شود.

وی احداث راه آهن لرستان را یکی از اقدامات برای تحقق شعار سال دانست و تاکید کرد: تکمیل این کار موجب ارتقای راه های کشور شده و نقش بسیار مهمی در توسعه منطقه و در عین حال دارد. سطح بالایی از اشتغال ایجاد خواهد کرد ما تمام تلاش خود را برای راه اندازی مجدد پروژه انجام داده ایم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها