پلیت چیست Plate و 12 صنعت پراستفاده از پلیت آهنی ⋆ کاویان

مبدل حرارتی گ آ از دسته محصولات شرکت آلمانی گ آ است که در حوزه صنایع برودتی فعال می باشد.

خرید مبدل حرارتی

در شرایطی که از سیالات دارای ذرات معلق استفاده می شود و مبدل حرارتی صفحه ای گ آ کارایی کمی دارد قدرت پیلت اف ای بسیار مورد توجه است.

پلیت مبدل حرارتی صفحه ای

جداره های پلیت های این مبدل حرارتی دارای فواصلی است که سبب شده ذرات معلق براحتی از این صفحات عبور کنند و از مسدود شدن مبدل حرارتی صفحه ای گ آ جلوگیری شود.

خرید مبدل حرارتی دانفوس

در ساختار این مبدل حرارتی صفحه ای GEA فاصله هایی بین جداره ها وجود دارد که امکان حرکت سیالات دارای ذرات معلق ۲تا۳ میلیمتری را فراهم می کنند.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

پس این به نفع شما خریداران گرامی است چرا که میتوانید طبق سلیقه و نیازتان، ویژگی مدنظرتان مثل وات و ولتاژ و یا طول و عرض این نوع المنت را لیست کرده و به تولیدکننده تحویل دهید و در عوض همان محصولی را که می­خواهید تحویل بگیرید.

علاوه بر صرفه اقتصادی مبدل حرارتی کلوین سری اِف اِی (FA) می توان به کارایی بیشتر این نوع پلیت گرمایی در مقایسه با مبدل های پوسته و لوله (TUBE AND SHELL) و مبدل های حلزونی (SPIRAL) اشاره کرد.

۴- لوله های ورودی و خروجی مبدل حرارتی که وظیفه هدایت آب گرم و سرد را به درون صفحات مبدل به عهده دارند که از طریق کانکشن مناسب به پایپینگ وصل می شوند.

قیمت مبدل حرارتی استیل

مزیت مبدل حرارتی صفحه ای GEA سری FA به دلیل وجود همین فاصله بین جداره های آن است که سبب شده این مبدل مجهز به یک سیستم ضد انسداد شود.

قیمت مبدل دانفوس

نقاط عبور بین راه راه های دو صفحه متصل، شبکه متراکمی از نقاط تماس را ایجاد می کند که باعث تنگی فشار و ایجاد جریان های چرخشی می شودکه تبادل حرارت را در مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت بهبود می بخشد.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

در مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت، سطح صفحات یا پلیت ها به منظور افزایش تلاطم مایع در حین جریان در کانال ها، راه راه در نظر گرفته شده است.

فروش مبدل حرارتی

از مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل AlfaVap در سیستم های تبخیر پالایشگاه های قند و شکر (Sugar Refinery Evaporation Systems)، در سیستم های تبخیر شیرین کننده ها (Sweeteners Evaporation Systems)، در تبخیر بیواتانول و مواد سوزش آور (Bioethanol and Caustic Evaporation) و در دیگ بخار ترموزیفون (Thermosiphon Reboiler) کاربرد دارند. ​Da ta was cre at᠎ed with GSA Content Gen​er at or  Demoversion.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل Alfa Cond در سیستم های تبخیر یا اواپوراتور ها ( Evaporation systems )، در کندانسورهای اتانولی در کارخانجات بیواتانول (Ethanol Condensers in bioethanol Plants)، در کندانسورهای بخار پَن در پالایشگاه های قند و شکر ( Pan Vapor Condensers in Sugar refineries) و در کندانسورهای توربین در نیروگاه های کوچک ( Turbine Condensors in small Power Plants) مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پلیت بریز

کاربرد پلیت گ آ سری CT در صنایع تولید و فرآوری شکر می باشد که از این نوع مبدل حرارتی GEA مبدلهای پوسته و لوله به عنوان تقویت کننده نیز استفاده می شود.

فروشگاه مبدل حرارتی

این مبدلها بر اساس تعداد پاس پوسته و لوله انواع متفاوتی دارند و مهم ترین نوع آن دارای یک پاس لوله و یک پاس پوسته می باشد.

5. مبدل های صفحه ای دانفوس به دلیل فشار عملکرد بالایی که دارند مناسب ترین گزینه در کاربری های با فشار بالا می باشند.

مبدل حرارتی عامل انتقال حرارت بین دو سیال در حال حرکت که موجب انتقال انرژی حرارتی می شود که در انواع مبدل حرارتی پوسته و لوله، مبدل صفحه ای، مبدل فیندار هوا خنک (رادیاتورها) و مبدل احیا کننده وجود دارند.

فروش مبدل حرارتی در شیراز

از آنجا که ضریب انتقال حرارت در سمت گاز بسیار کوچکتر از مایع است، سطوح انتقال حرارت پره دار در سمت گاز برای افزایش سطح انتقال گرما استفاده میشوند.

مبدل حرارتی پلیتی

ما در ادامه تعدادی از سازندگان مبدل حرارتی صفحه ای اورجینال و مطرح را معرفی کرده ایم اما همانطور که می دانیم قیمت طراحی مبدل حرارتی صفحه ای اورجینال تقریباً 4 یا 5 برابر بیشتر از طراحی مبدل حرارتی صفحه ای غیراورجینال است.

قیمت مبدل حرارتی دانفوس

برای سفارش و خرید انواع مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت ها (اورجینال و غیر اورجینال) با قیمت مناسب و کیفیت استاندارد با ما در تماس باشید.

از معایب ای نوع مبدل ها می توان به عدم امکان باز و بسته کردن این مبدل ها درصورت سوراخ شدن پلیت ها یا ایجاد رسوب در مبدل اشاره کرد.

مبدل حرارتی بسته در انواع مختلف صفحهای،لولهای تولید می شوند که نوع صفحهای به سه شکل اسپیرال Spiral.پلیت کویل Platecoil و مبدل صفحهایهای معمول PHE تولید می شوند و نوع لولهای به سه شکل دو لوله Dublepipe,پوسته و لوله Shell and tube و فین تیوب Fintube تولید می شوند.البته انواع دیگری از مبدل مانند اسپیرال تیوپ Spiral tube و صفحه ای منافذ برجسته لولهای Printed circuit وجود دارد که نسبتا کاربرد کمتری دارند.

در این سیستم یک لوله مربوط به جریان سیال سرد بوده و لوله دیگر برای سیال گرم در نظر گرفته شده که به صورت یکی در میان به صفحه های مذکور متصل می شوند.

در مدل های تک مسیره هر چهار نازل ورودی و خروجی دو سیال در یک قاب ثابت قرار گرفته و می توان مجموعه را بدون دست زدن به لوله کشی ها از پشت مبدل باز کرد.

گسکت های حرارتی صفحه ای در مبدل های حرارتی واشردار، در امتداد شیارهای لبه های صفحات یا پلیت ها قرار می گیرند.

در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، هرگونه نشتی سیال به دلیل نقص آب بندی واشرها یا گسکت های مبدل حرارتی صفحه ای، مایع دیگر را آلوده نمی کند و فقط به بیرون هدایت می شود.

هنگام سوار کردن دوبارهی پشتهی صفحه، محکم کردن بیش از حد پیچها میتواند منجر به خرد شدن صفحات شود، به عبارت دیگر به شیارهای صفحه آسیب میزد و واشرها را تحت فشار قرار میدهد.

در مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار با واشرها می توان، فشار و دما را کنترل کرد. مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت، فاقد هِدر، میله و واشرهای آب بند هستند؛ صفحه ها یا پلیت ها در مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت در دمای 1100 درجه سانتی گراد از نوع کوره ای هستند.

برای بیش از 25 سال APV نیاز به کارایی بالا و مطمئن را در سیستم Evaporator ها و کندانسورهای خنک شده مایع (Liquid Cooled Condensors) با مبدل های ParaWeld خود مرتفع ساخته است.

مبدل حرارتی APV سیستم APV Paramine با طراحی منحصر به فرد خود از انباشتگی بالای گاز تُرش جلوگیری می کند.

به کارگیری در صنایع غذائی، دارویی و شیمیائی، نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع فولاد و … معمولاً کمتر اتفاق می افتد که در مبدل ها هر دو سیال گاز باشند مگر اینکه یکی از گازها در فشار بالا باشد .

مبدل صفحه ای بصورت جریان مخالف ، جریان متقاطع یا جریان موازی طراحی می شود که نوع جریان مخالف ، بازدهی بیشتری دارد.

تعداد صفحات و ابعاد صفحات تعیین کننده ظرفیت مبدل حرارتی صفحهای هستند.مبدل صفحه ای از راندمان بالای 98% برخوردار هستند و دارای چهار نوع مبدل های صفحه ای استوانه ای،مبدل صفحه ای صفحه و لوله،مبدل صفحه ای لایه ای و مبدل های حرارتی مکعبی هستند.

صفحات موج دار موجب چنان جریان متلاطمی می گردد که این جریان باعث کاهش رسوب گیری در این نوع مبدل ها می شود.

زمانی که به دنبال مبدل حرارتی صفحه ای فشرده، کارامد و مقاوم در برابر محصولی که سبب خوردگی می شود، مبدل حرارتی صفحه ای مدل Diabon آلفالاوال گزینه ای ایده ال است.

در موتورخانه های قدیمی زمانی که منابع کویل دار دچار مشکل می شود و خراب می شود و یا سوراخ می شود به دلیل این که در جای دوری نصب شده است ، برای تعمبر آن ها باید هزینه زیادی کرد .

انواع محصولاتی که پاستوریزه می شوند و قابلیت پاستوریزه شدن دارند به تناسب روش پاستوریزاسیون آن محصول دستگاه خاص خودشان را دارند.

این روش بسیار خطرناک است. سرویس کردن مبدل های Diabon بسیار راحت و مقاومت حرارتی کافی دارند. عیب اصلی مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت (Brazed Plate Heat Exchanger) این است که نمی توان قطعات آنها را تعویض کرد؛ بنابراین تعمیر و تمیز کردن مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت ها غیر ممکن است یا حداقل بسیار سخت است، و تعداد صفحات غیر قابل تغییر می باشد.

جریان هوای لازم برای خنک کردن سیال داخل لولهها به وسیله یک فن تأمین میشود. برای مطالعه و اطلاعات بیشتر در مورد مبدل های حرارتی آلفالاوال (اطلاعات فنی مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار آلفالاوال Alfa laval Gasketed Plate Heat Exchanger Data Sheet ) فایل pdf را ملاحظه کنید.

در سناریو اول اهمیت عدم قطعیت روی تجدیدپذیرها و باطری روی هزینۀ بهرهبرداری از ریزشبکه از همۀ حالات بیشتر است, به طوری که اگر دیده نشود، هزینۀ واقعی شبکه بهصورت غیرواقعی خیلی کم دیده میشود که دلیل این امر فرض تولید حداکثر نیروگاههای تجدیدپذیر است.

پلیت های GEA که از استنلس استیل ۳۱۶ ساخته شده اند برای استفاده در صنایع کاغذ، پتروشیمی و دریایی بسیار مناسب هستند.

جنس پلیت GEA در این مبدل ها از استنلس استیل ۳۰۴ و استنلس استیل ۳۱۶ می باشد. یکی از پراستفاده ترین مواد و متریال برای ساخت اکسچنجرهای صفحه ای جنس استنلس استیل ۳۱۶ است که به نام فولاد ضد زنگ نیز شناخته میشود.

در پلیت گرمایی (FA) فاصله ای در حدود ۱۲ میلی متر بین جدارههای صفحه و موجهای درشت روی آن وجود دارد که حرکت سیالات پالپ دار را امکان پذیر می کند.

بعلت استفاده از جنس استنلس استیل در مبدل صفحه ای خوردگی در آنها وجود ندارد مگر در سیالات خاص و برای مثال اسیدهای قوی که در اینصورت از فلزات و آلیاژهای دیگری نظیر 276c- ، هستلوی و یا تیتانیوم استفاده می شود.

این بنیانگذار شرکت APV ، جناب آقای دکتر ریچارد سیلیگمن، بود که در سال 1923، اولین پلیت و قاب مبدل حرارتی صفحه ای را بصورت تجاری ساخت.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کاربردهای مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار در صنایع مختلف اینجا را کلیک کنید.

پلیت معمولاً برای تقویت فونداسیون و واحدهای انبوهی که وزن زیاد دارند، مانند پلهها کاربرد دارد. در تولید نوشیدنی های گازدار، پاستوریزاسیون و سایر عملکردهای گرمایشی و سرمایشی در بهداشت و در مواردی که بهداشت بسیار اهمیت دارد مانند صنایع لبنی، غذایی، آشامیدنی و دارویی کاربرد دارند.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس مناسب ترین گزینه جهت استفاده در صنایع غذایی، صنایع شیر، صنایع نوشابه سازی و صنایع داروی که فشار عملکرد کمتری دارند بشمار می روند.

مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل BaseLine برای محصولات لبنی، غذایی، نوشیدنی، دارویی، و سایر موارد بهداشتی کاربرد دارند.

برای اطلاعات فنی بیشتر در مورد مبدل حرارتی صفحه ای GEA(Kelvion) به اینجا مراجعه کنید. پلیت گ آ از جنس استیل ساخته شده و از دسته پلیت های نیمه جوشی شرکت GEA می باشد.

از مبدل حرارتی صفحه ای GEA مدل پلیت وی تی ۴۰ در صنایع گوناگونانی مانند صنایع غذایی و بهداشتی، فراورده های قندی، صنایع شیمیایی، انرژی های تجدید پذیر، تهویه مطبوع (HVAC)، صنایع سنگین مانند اتومبیل سازی و مهندسی مکانیک، تولید کاغذ، نفت و انرژی، صنایع کشتی سازی و دریایی و به عنوان پلیت کولر استفاده می شود.

در بسیاری از نقاط مختلف جهان، ضخامت پلیت آهنی با میلی متر مشخص می شود. این مبدل و پلیت های آن در انواع و سری های مختلف طراحی و تولید شده و به بازارهای جهانی صادر می شوند.

جنس پلیت ممکن است فولاد یا آلومینیوم یا غیره باشد. آن دسته از پلیتهای قابل اتوکلاوه از جنس شیشه بورسیلیکات مقاوم در برابر حرارت ساخته شدهاند.

ابعاد کانال در مبدلهای مدارچاپی کوچک است (0.5-2 mm)، از طرفی پس از اتصال نفوذی، صفحات قابل جدا شدن نیستند، به همین دلیل سیالهای مورد استفاده باید تا حد امکان از وجود ذرات و ناخالصیهای فیزیکی همراه، تمیز باشند تا احتمال انسداد کانالها کاهش یابد.

با افزایش تعداد صفحات، توزیع سیال کاهش می یابد و در نتیجه سبب کاهش عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای می گردد.

معمولا چینخوردگیهای شورون میزان انتقال حرارت را افزایش میدهند در حالی که افت فشار را نیز بالا میبرند و به همین دلیل از چینهای اینترمیت کاربرد بیشتری دارند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها