پلیت مبدل حرارتی صفحه ای 108

پلیت مبدل حرارتی صفحه ای – 108
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

انتقال حرارت بایستی به سرعت و موثر انجام شود و تا حد ممکن از آسیب رسیدن به مواد مغذی موجود در غذا و نوشیدنی ، جلوگیری شده و نیز اینکه در زمان و مصرف سوخت صرفه جویی شود.

پلیت ها (Plate Pack): تعدادی صفحه نازک فلزی هستند که عمدتا از جنس استنلس استیل 304 و 316 ساخته می شوند .

صفحات ( پلیت های ) حاوی واشر مبدل حرارتی نیز برای جلوگیری از هرگونه آلودگی بین مایعات درگیر، در طی فرآیند طراحی شده اند.

میزان انتقال حرارت و افت فشار هر پلیت با توجه به الگوی آنها تغییر می کند و این مقادیر بر مبنای داده های تجربی به همان الگوی خاص می باشد.

رسوب بر روی سطوح باعث ایجاد مقاومت در برابر جریان حرارتی ، افت فشار و کاهش راندمان مبدل می شود و از نظر اقتصادی به ضرر تولید کننده مواد غذایی خواهد بود.

یک جریان در وسط مبدل وارد شده و از داخل به سمت خارج جریان مییابد. آبگرم ورودی موتورخانه باید به اتصال بالایی به اندازه دو اینچ متصل شود و آبگرم برگشتی موتورخانه نیز از قسمت اتصال دو اینچی پایینی خارج می گردد.

در مبدل های پوسته و لوله با صفحه لوله های ثابت ، پوسته ، به صفحه لوله ، جوش شده است و هیچ گونه دسترسی به خارج از دسته لوله ، برای تمیزكاری وجود ندارد .

یکی از فاکتورهای مهم در افزایش راندمان مبدل حرارتی این است که از انباشت ذرات معدنی یا ارگانیک بر روی سطوح مبدل جلوگیری شود تا مانعی بر راه انتقال گرما وجود نداشته باشد.

سیال گرم از یک جهت در بالای دستگاه وارد شده و با ورود به صفحه اول، اگر واشر قرار گرفته روی حفره دارای دایره باشد، امکان انتقال سیال روی صفحه وجود نخواهد داشت و به همین دلیل به صفحه بعد انتقال پیدا می کند.

در مبدلهای گرمایی تماس مستقیم، همانگونه که از نامشان پیداست سیالها با یکدیگر به صورت مستقیم تماس برقرار کرده و میکس میشوند.

نقش ورق های فلزی ، ایجاد سطوح تبادل دما بوده و آببندی سطوح تبادل دما نسبت به یکدیگر ، توسط فرآیند جوش کاری تامین میشود.

این مبدل از صفحاتی تشکیل شده که نسبت به هم آب بند بوده و سیال سرد و گرم یکی در میان درون صفحات جریان می یابند تا تبادل حرارت بین آنها صورت بگیرد.

اگر مبدل های حرارتی با ابعاد مشخص (طبق کاتالوگ) با نیازهای شما مطابقت نداشته باشد ، تیم مهندسی ما بهترین نوع مبدل را برای برآوردن نیازهای شما طراحی و تولید می کند و از این رو یکی از با سابقه ترین شرکت ها در ساخت انواع مبدل های حرارتی خاص برای صنایع مختلف است.

مهم ترین مزیت این مبدل این است که از طریق حذف واشر و قاب، احتمال نشتی از بین رفته است.

از آنجایی که هر سیال به طور جداگانه واشر بندی می شود و فضای بین واشرها به اتمسفر راه دارد، اختلاط بین دو سیال به وجود نمی آید.

امروزه روش های زیادی برای رسوب زدایی به کار می رود که برخی از آنها توسط شرکت سازنده و برخی نیز توسط اطلاعات و تجربیات مشتری اعمال می شود تا همواره مبدل با حداکثر راندمان کار کند و از نظر بهداشتی نیز مشکلی وجود نداشته باشد.

از جمله نکات مهم اینکه علاوه بر آب باید محصولات غذایی یا آشامیدنی نیز فاقد مواد درشت باشند تا از ایجاد پل بین صفحات و سوختن آن جلوگیری شود و از رسوب مواد غذایی روی صفحات و لوله ها جلوگیری شود.

روش های دیگر شامل رسوب زدایی فیزیکی ، شیمیایی ، مغناطیسی ، حرارتی ، استفاده از پوشش های با تکنولوژی بالا بر روی سطوح و …

در این مبدل ها تعداد زوجی از گذرهای لوله به كار می رود ولی محدودیتی از نظر انبساط گرمایی وجود ندارد.

در آرایش مربعی کمترین مقاومت در مقابل جریان وجود دارد. آرایش های مختلف جریان در سمت پوسته و سمت لوله ، بسته به وظیفه گرمایی ( ظرفیت گرمایی) ، افت فشار ، سطح فشار ، تشكیل رسوب ، شیوه های ساخت و هزینه بری ، كنترل خوردگی و مسائل تمیز كاری ،استفاده می شوند.

در مبدلهای صفحهای پره دار، جریانهای سیال با صفحات تخت که بین آنها پرههای موجدار قرار داده شده اند از هم جدا میشوند و آنها میتوانند با توجه به جریانهای سیال با شکل بندیهای متفاوت آرایش داده شوند.

نوع دیگری از مبدل های پر کاربرد در کارخانه های صنایع غذایی ، مبدل حرارتی صفحه ای است. بفل ها در مبدل های پوسته و لوله برای افزایش ضریب انتقال گرما در سمت پوسته و برای نگه داشتن لوله ها استفاده می گردند.

 This was cre at ed  with the he᠎lp of GSA Con᠎te nt G​ener​at᠎or D​em oversi on .

معمولاَ دیوارك هایی نصب می شوند تا با ایجاد تلاطم و آیجاد مؤلفه سرعت عرضی در جریان ضریب جابجایی سیال در سمت پوسته افزایش یابد .

در مبدل های حرارتی پوسته و لوله دارای بفل(صفحات هدایت كننده جریان) ، جریان سمت پوسته به صورت متقاطع با لوله ها در بین دو بفل مجاور جهت داده می شود و در حالیكه از فاصله ما بین دو بفل به فاصله بعدی منتقل می شود ، موازی با لوله ها ، جهت می یابد.

هدف از این فرآیند از بین بردن میکرو ارگانیسم هایی است که منجر به فاسد شدن مواد غذایی می گردند.

این مدل مبدل گرمایی (Shell & Tube heat exchanger) عمدتاَ به صورت پوسته ای استوانه ای و با لوله هایی که مقطع دایره ای دارند، طراحی میشود.

برای ایجاد جریان مغشوش در سیال و نیز افزایش انتقال حرارت ، اطراف لوله های مبدل حرارتی از پره هایی (تیغه) استفاده می شود که به اصطلاح به آن لوله پره دار یا فین تیوب گفته می شود.

مبدلهای صفحه ای جوشی دانفوس با تکنولوژی بسیار پیشرفته از تولیدات این شرکت می باشد که در راستای تولیدات قبلی، با توجه به کاربری بسیار وسیع آن در حیطه حرارتی و برودتی مشکل گشای صنایع مختلف در سراسر دنیا گردیده است.

مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی دارای ابعادی بسیار کوچک در حدود انواع دیگر میباشند. از دیگر مزایای این نوع مبدل حرارتی صفحه ای این است که بدون تغییر دما و افت کیفیت، آب گرم مورد نیاز را به صورت پیوسته و مداوم در اختیار قرار می دهد اما در صورتی که در انتخاب ظرفیتمنبع کویل دار یا دو جداره اشتباهی رخ دهد، دمای آب گرم خروجی کم کم افت می کند و کیفیت لازم را نخواهد داشت.

از نظر مقایسه قیمتی مبدل های حرارتی در ظرفیت مشابه ، انواع مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی دارای قیمت مناسبتری هستند.

مبدل حرارتی صفحه ای زیلمت در دو نوع واشر دار GASKET TYPE و جوشی BRAZED TYPE تولید می شود. اهداف اصلی طراحی ، در این مبدل ها در نظر گرفتن انبساط گرمایی پوسته و لوله ها ، تمیز كردن آسان مجموعه ، و در صورت با اهمیت نبودن سایر جنبه ها ، كم هزینه ترین روش ساخت و تولید آنهاست.

این انتخاب كم هزینه و دارای انبساط گرمایی محدود است . چندین طرح ایجاد شده اند كه به صفحه لوله امكان می دهند تا شناور باشد(یعنی بتواند با انبساط گرمایی ، حركت كند ). نوعی كلاسیك از طراحی سر شناور در شكل نشان داده شده است كه بیرون كشیدن دسته لوله ها را از پوسته با حداقل جداسازی قطعات، ممكن می سازد.

مبدل های گرمایی دیوارك دار معمولا با یك پاس پوسته و دو پاس لوله و دو پاس پوسته و چهار پاس لوله تولید می شوند.

در پکیج های مونوترمیک یا Monotermic یک مبدل حرارتی اصلی در کنار یک مبدل صفحه ای برای تولید آب گرم مصرفی و آب گرم مدار گرمایش بکار گرفته می شود.

بر این اساس مقدار آب جریان دیگ در مبدل حرارتی صفحه ای کامر به میزان 2.5 برابر بیشتر می باشد و به همین علت در برخی مدل ها لوله های متصل به سیستم دیگ بزرگتر از لوله های آب مصرفی هستند.

از جمله روش NTU و روشهای تجربی . 3- روش ساخت تثبیت شده خوبی دارند. روش کار مبدل حرارتی صفحه ای این گونه است که سیالات سرد و گرم یکی در میان وارد صفحات فلزی مبدل حرارتی می شوند و در آن جریان می یابند و تبادل گرما می کنند.

برای مثال در مبدلی که جریان دو سیال به موازات هم و در یک جهت صورت می گیرد بیشترین تبادل حرارت در ورودی مبدل صورت می گیرد.

اگر یک یا هر دو ماده ای که انتقال حرارت انجام می دهند ، سیال (مایع یا گاز) باشند ، به صورت پیوسته در مبدل جریان پیدا کرده و تبادل حرارت با راندمان بالایی بین آنها صورت می گیرد.

به وجود می آید به صورت خودکار از ایجاد رسوب جلوگیری می کند و باعث می شود که ذرات چسبیده به دیواره جدا شوند.

برای مثال یکی از مهمترین آنها این است که سیالات درون مبدل به جای جریان آرام دارای جریان مغشوش باشند.

این لاستیک که با نام تجاری وایتون معروف می باشد برای سیالات شیمیایی خورنده مثل اسید سولفوریک، کامپاندهای آلی آروماتیک و کامپاندهای آلی کلردار استفاده میشود و در گریدهای مختلفی تولید میشود.

نوع شبکه بندی مورد استفاده در این تحلیل از نوع بی سازمان بوده و تعداد کل سلول های تولید شده برای این هندسه برابر 2062578 سلول میباشد.

از رایجترین مبدلهای حرارتی رادیاتور خودرو و رادیاتور شوفاژ است. درای کولر بسیار شبیه یک رادیاتور هوا خنک عمل می کند و فن های تعبیه شده در آن با دمیدن هوا از میان کویل ها ، سیال را خنک می کند.

هنگام دریافت ارسال یک استعلام، باید طراح را از هرگونه محدودیت کاهش فشار و سایر الزامات خاص آگاه کنید. ۱- حداکثر فشار کار مبدل حرارتی کومر مدل CR14-155، معادل ۳۰ بار می باشد.

در انیمیشن مشاهده می کنید که منطقه توزیع به مایعات کمک می کند تا به سرعت کل بخش مقطع صفحات را پر کنند.

پشت به پشت (Back to Back): مبدل صفحه ای دانفوس جوشی نوع پشت به پشت دانفوس دارای مدارهای مبرد پشت به پشت میباشد که میتوانند دو کمپرسور مجزا را به طور همزمان به کارگیرند.

در مبدل حرارتی صفحه ای تمام جوشی به دلیل جریان مخالف سیال در مبدل حرارتی، امکان همگرایی دما تا 3 درجه سانتی گراد وجود دارد.

جداره خارجی لوله ها به پره مجهز شده است تا سطح انتقال حرارت بین سیال داخل لوله ها با هوای خنک افزایش یابد.

این عملیات می تواند بین مایع-مایع، گاز-گاز و یا گاز-مایع انجام شود.مبدل های حرارتی به منظور خنک کردن سیال گرم و یا گرم کردن سیال با دمای پایین تر و یا هر دو مورد استفاده قرار می گیرند.

میزان ظرفیت حرارتی ذکر شده در جداول برای شرایط کاری آب به آب است لذا در محاسبه میزان ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو جهت کاربرد در سیستم اویل کولر Oil Cooler (خنک کاری روغن) این میزان ظرفیت ۵ تا ۱۰ برابر کمتر میشود، چراکه ضریب انتقال حرارت روغن به نسبت آب پایین تر است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها