پروژه جهش تولید مبتنی بر دانش اصلاح شده است

[ad_1]

در پی رفع ایرادات شورای نگهبان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مواد طرح جهش تولید دانش بنیان تغییراتی ایجاد کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درباره طرح جهش تولید دانش بنیان را بررسی کردند و تغییراتی در مواد این طرح برای جلب رضایت شورای نگهبان ایجاد کردند. .
تغییرات اعمال شده در این طرح به شرح زیر است:
بر اساس اصلاحات بند (ب) ماده (4) این طرح؛ با تصویب هیأت امنای صندوق توسعه ملی، در تبصره (3) بند «خ» و جزء (10) بند «د» ماده (16) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه ملی مصوب شد. در تاریخ 1395/10/11 عبارت «و صندوق نوآوری و شکوفایی» بعد از عبارت «غیردولتی» اضافه می شود.

با توجه به تغییرات ایجاد شده در تبصره ماده 6 این طرح؛ واحدهای خلاق اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی هستند که در حوزه صنایع فرهنگی، علوم انسانی و اجتماعی فعالیت می‌کنند و دارای مهارت‌های انسانی، نوآوری‌ها و فناوری‌های جدید هستند و محصولات (کالاها و خدمات) یا مدل‌های استفاده نوآورانه و فناوری ارائه می‌کنند. کسب و کارهای جدید در حال فعالیت هستند. شناسایی نمونه واحدهای واجد شرایط فوق بر عهده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشد.

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بند ج ماده 6 این طرح؛ در ماده (81) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مصوب 1393/12/04 عبارت «و پارک های علم و فناوری» بعد از عبارت «مناطق ویژه اقتصادی» و عبارت «و واحدهای فناور مستقر در «مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری» پس از عبارت «منطقه ویژه اقتصادی» اضافه می‌شود.

بر اساس تغییرات ایجاد شده در بند (ح) ماده 8 این طرح، کارکنان شاغل در پارک های علم و فناوری مشمول ماده (91) قانون مالیات های مستقیم مصوب 3/12/1366 با تغییرات و الحاقات بعدی می شوند. اساسنامه اجرايي اين ماده ظرف مدت سه ماه پس از تصويب اين قانون به پيشنهاد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تهيه و به تصويب هيأت وزيران خواهد رسيد. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

بر اساس اصلاحات بند 12 ماده 12 این طرح، جزء (10) به بند (الف) ماده (31) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور به شرح زیر الحاق می‌شود: معرفی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حسب رشته مربوط

نمایندگان همچنین برای تامین نظر شورای نگهبان چندین مولفه از این طرح را حذف کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها