پاکسازی 6000 هکتار از باغ های رودبار از ملخ های مراکشی

[ad_1]

ایسنا/ گیلان استاندار گیلان بر لزوم افزایش امکانات لجستیکی، بهره گیری از ظرفیت مشارکت مردمی و تسریع در سمپاشی زمین برای جلوگیری از شیوع طاعون ملخ مراکشی در باغات زیتون شهرستان رودبار و خسارات در دسترس تاکید کرد. مردم این منطقه

اسدالله عباسی در حاشیه بازدید از باغات زیتون رودبار و روند مبارزه با ملخ های مراکشی این شهرستان در جمع خبرنگاران گفت: ملخ های مراکشی حدود 30 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اطراف لوشان و بخش هایی از زنجان و قزوین را مورد هجوم قرار داده اند. تاکنون 6 هزار هکتار پاکسازی شده و از تمام ظرفیت ها برای سم پاشی منطقه استفاده می شود.

وی افزود: انتظار می رود دهیاران، شوراهای اسلامی، بسیج و عزیزان در پاکسازی منطقه برای جلوگیری از گسترش آن مشارکت داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین بر لزوم افزایش ماشین آلات و نیروهای مورد نیاز و استفاده از امکانات نهادهای مختلف برای تسریع روند اقدام تاکید کرد.

عباسی تلاش زیتونکاران و اهمیت آنها را برای استان برشمرد و افزود: حل مشکل و مبارزه با طاعون ملخ محور دولت است و در این راستا حمایت های لازم از طریق اعتبار انجام خواهد شد.

وی گفت: تولیدات مردم عزیز نباید آسیب ببیند و با کمک همگان این نگرانی برطرف می شود.

استاندار گیلان همچنین از منازل مسکونی خیابان شهید میرزایی لوشان که با مشکل نفوذ و نشت آب مواجه هستند بازدید کرد و به مسئولان دستور داد تا نسبت به علت یابی، بازسازی و رفع این مشکل که تاکنون ادامه دارد، اقدام فوری انجام دهند. برای چندین سال

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها