پانزدهمین نمایشگاه قرآن مشهد با وجود کاستی ها تجربه خوبی بود

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری پانزدهمین نمایشگاه قرآن در مشهد به صورت غیرمتمرکز، گفت: با توجه به اینکه امسال برای نخستین بار است که نمایشگاه قرآن و عترت به این شکل برگزار می شود. طبیعتاً ایراداتی داشت، اما هنوز هم تجربه خوبی بود.”

حجت الاسلام هادی صاحبقرانی در مراسم اختتامیه پانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد که امروز 30 فروردین ماه در اتاق جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد، گفت: در بازدیدهایی که از قرآن و عترت داشتیم. در نمایشگاه مشهد متوجه شدیم افراد حاضر در نمایشگاه پراکندگی آن در نقاط مختلف مشهد را عاملی برای آشنایی بیشتر مردم با قرآن و عترت می دانند. این فرهنگ شادی که شروع شد کار خوب و جذابی بود و خوشبختانه از این نمایشگاه استقبال شد.

وی افزود: مشخص است که تکمیل این دوره از نمایشگاه با تاخیر اطلاع رسانی شده است. در واقع یکی از آرزوهای ما این است که این نوع برنامه های متمرکز را به یک برنامه در سطح شهر تبدیل کنیم، زیرا در این صورت افراد بیشتری می توانند از این برنامه ها استفاده کنند. با این حال گاهی اوقات دوری مانع از آن می شود که همه افراد بتوانند با ثروت خود از برنامه های متمرکز استفاده کنند، اما خوشبختانه برگزاری اکسپوی امسال به صورت غیر متمرکز اقدام خوب و مطلوبی بود.

محمد حسین زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در ادامه این نشست با اشاره به آیه سوم سوره مبارکه بقره گفت: در این آیه شریفه آمده است که آنچه را که روزی شما می کنیم انفاق کنید. ” برخی بر این باورند که هدف از صدقه دادن بخشی از دارایی خود به نیازمندان است، اما این رزق به معنای تمام نعمت و رزقی است که خداوند به انسان داده است. آن نعمت و رزق می تواند علم، قدرت کلام، توانایی ارتباط و… باشد. همانا خداوند به هر کس به اندازه توانایی و توانایی شخصی او عنایت کرده است.

وی افزود: البته دو نکته اساسی در این خیریه وجود دارد که مردم باید به آن توجه کنند. اولاً انسان باید بداند رزقی که دارد مال او نیست، بلکه خداوند به او داده است. پس در اینجا معنای دیگری است که از صدقه دادن، شکر خدا حاصل می شود. نکته دوم در این زمینه این است که رزقی که خداوند داده، رزق و روزی مردم با قرآن است و صدقه آن رزق، انتقال علم قرآن به مردم است. این دقیقا همان کاری است که غرفه داران در نمایشگاه قرآن و عترت انجام دادند.

حجت الاسلام حجت مجیدی بیلندی دبیر اجرایی پانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: در این دوره از نمایشگاه شاهد مشارکت حداکثری مردم هستیم. این رویداد یک پیروزی برای فعالیت های قرآنی و تشکل های فرهنگی و مردمی است و خوشبختانه همگان از این دوره از نمایشگاه قرآن و عترت مشهد راضی بودند.

وی افزود: با توجه به رتبه بندی های صورت گرفته در غرفه های مناطق سیزده گانه مشهد، 6 غرفه رتبه بندی بیشتری کسب کردند و تعامل آنها با مردم باعث شد نمایشگاه امسال را به خوبی پیش ببریم.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی و عترت خراسان رضوی تأکید کرد: امیدوارم با عنایت خداوند کارکنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به نهادهای مردمی اعتماد کنند تا مردم در سراسر کشور نهایت تلاش خود را انجام دهند و رضایتمندی را جلب کنند. از مردم حاصل خواهد شد.”

در پایان این مراسم از نمایندگان اتحادیه های قرآنی و متولیان اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در هر منطقه تجلیل شد.

مؤسسه قرآن و عترت انوار المصطفی العالمیه در منطقه 1، مؤسسه قرآن و عترت دارالحفظ ابوطالب (ع) در منطقه 2، مؤسسه قرآن و عترت سراج منیر وحی در منطقه 3، امور عمومی قرآن و عترت اتحادیه عترت منطقه 4، مؤسسه قرآن و عترت ازهر الجبیر العاباد در منطقه پنج، مؤسسه قرآن و عترت امام رضائیه مشهد مقدس در منطقه 6، مؤسسه قرآن و عترت، چراغ راه جوانان مؤمن منطقه 7 ، قرارگاه شهید شعبانی ناحیه 8، مؤسسه قرآن و عترت علی (ع) ناحیه 9، مؤسسه علوم قرآنی صادقیه مشهد در ناحیه 10، مؤسسه قرآنی درس های نور ناحیه 11، مؤسسه قرآن و عترت نبی رضوان نور ناحیه 11. 12 و مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت از مؤسسات قرآنی و فرهنگی بودند که مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

همچنین از غرفه هایی چون ستاد کتاب، غرفه هنری مفاهیم قرآنی و غرفه کودک و نوجوان به عنوان غرفه های برتر و فعالان مختلف قرآنی این دوره از نمایشگاه قرآن و عترت مشهد تقدیر شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها