پاسخ ایران به اتهامات در گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد، این اتهامات را رد کرد و گفت: «ادعاهای مشابه و غیرمستند درباره ایران بیش از یک بار مطرح شده است.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده افزود: واضح است که از دولت معتاد به دروغ آمریکا نمی توان انتظار داشت که حقایق و واقعیت های موجود را بیان کند و لذا مغرضانه، سیاسی و مداخله جویانه این گزارش بر همگان و ملت روشن است. ایرانی.”

وی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا با سابقه جنگ، کودتا، تجاوز، قتل، ترور، آدم ربایی، محاصره اقتصادی و قتل مردم بی گناه در سراسر جهان، ناقض بزرگ حقوق بشر بوده است. دولت ها به عنوان جنایات خود علیه ایران از جمله سرنگونی هواپیمای مسافربری و تحریک به خشونت خانگی برای کشتار مردم و مسئولان در دهه های اخیر و تلاش همه جانبه برای محرومیت زدایی ملت سرافراز بر سر ملت ایران اشک تمساح می ریزند. زنده بودن در اذهان مردم ایران از بدو تاسیس و اقدامات قهری یکجانبه آمریکا از جمله تحریم های اقتصادی غیرقانونی آن به مصداق بارز تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران و یکی از موانع اصلی داروهای ضروری برای بیماران ایرانی تبدیل شده است. منجر به نقض فاحش حقوق مردم ایران شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادعاهای رژیم آمریکا را ریاکارانه و با هدف دستیابی به اهداف نامشروع سیاسی خواند و بر دستور مستقیم رئیس جمهور وقت آمریکا مبنی بر ترور ناجوانمردانه سردار قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا تاکید کرد. ماهیت تروریستی ایالات متحده را به خوبی نشان می دهد.

خطیب زاده افزود: دولت آمریکا چشم خود را بر نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر در داخل کشور خود و متحدانش بسته است. همه بارها دیده اند که چگونه تبعیض نژادی علیه اقلیت ها و آمریکایی های آفریقایی تبار به طور سیستماتیک و گسترده در ایالات متحده رخ می دهد که به نوبه خود منجر به اعتراضات گسترده سیاه پوستان و مردم در سراسر کشور شده است. خشونت افسار گسیخته پلیس و قتل سیاه پوستان در مقابل مردم، رویکردهای ضد حقوق بشری دولت ایالات متحده را افشا می کند و متأسفانه، واکنش ایالات متحده به این نقض حقوق بشر صرفا تظاهرات، بی تفاوتی و بی تفاوتی بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس قوانین داخلی و تعهدات بین‌المللی خود، همواره در جهت احقاق حقوق ملت بزرگ ایران و ترویج آرمان‌های اصیلی حرکت کرده است. حقوق بشر واقعی راه و اراده دولت و ملت ایران برای ساختن ایرانی عزیز و سربلند بر اساس ارزش ها و اصول دینی و ملی را ریاکارانه خدشه دار نمی کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها