هوای ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد

[ad_1]

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (23 فروردین) به دلیل کاهش سرعت باد و افزایش ترافیک هوایی تهران در مناطق پرتردد برای همه گروه‌ها در وضعیت ناسالم قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، پیش‌بینی‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد صبح امروز (۲۳ فروردین) با کاهش سرعت باد و افزایش ترافیک، غلظت آلاینده‌ها افزایش می‌یابد و کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در مناطق ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

افزایش نسبی سرعت باد در طول روز شرایط مساعدی را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می کند. تشکیل ناپایداری جوی همراه با وزش باد موثر تا اواخر وقت سه‌شنبه ادامه دارد و کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبول است، البته با وزش باد نسبتاً شدید ظرف چند ساعت احتمال گرد و غبار در برخی مناطق و کاهش کیفیت وجود دارد.

بامداد چهارشنبه (24 فروردین) با توجه به تداوم وزش بادهای موثر و پراکندگی آلاینده ها در ساعات پایانی، کیفیت هوا در محدوده قابل قبولی قرار دارد. افزایش سرعت باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند، هرچند در ساعاتی از بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.

این شرایط جوی تا اواخر وقت سه شنبه ادامه خواهد داشت و کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبول خواهد بود.

به گزارش ایسنا، شاخص آلاینده هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 99 بوده و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی قرار دارد. شاخص آلاینده در حال حاضر “ذرات ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون” با میانگین 103 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها