نقشه برداری سه بعدی از سطح ماه فقط با راه رفتن!

[ad_1]

نسل بعدی کوله‌پشتی‌های ماه ناسا به فضانوردان اجازه می‌دهد تا نقشه‌های سه‌بعدی از ماه را که روی سطح آن راه می‌روند، تهیه کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل،کوله پشتی نقشه برداری و ناوبری سینماتیک (KNaCK) یک اسکنر متحرک است که کوله پشتی را می پوشاند و از نور و لیزر برای اندازه گیری دامنه استفاده می کند.

لیدار یک فناوری سنجش از دور است که با شلیک لیزر به هدف و تجزیه و تحلیل نور بازتاب شده، فاصله را اندازه می‌گیرد. لیدار شبیه رادار است که گاهی اوقات رادار لیزری نیز نامیده می شود.

محققان ناسا و شرکای صنعتی آنها دستگاهی ساخته اند که نه تنها می تواند به فضانوردان در فضای آزاد در ماه کمک کند، بلکه می تواند در زمین نیز مورد استفاده قرار گیرد.

از کاربردهای آن می توان به استفاده از آن در کوهنوردی در مناطق ناشناخته اشاره کرد. کوهنوردان می توانند در حال حاضر از یک کوله پشتی برای تهیه نقشه برای سایر همراهان و همچنین کسانی که بعداً به منطقه می آیند استفاده کنند.

فضانوردان با استفاده از این کوله پشتی می توانند مناطقی مانند دره های عمیق، کوه ها و غارها را در طول سفرهای سطح به سطح و پا به پای خود به طور دقیق نقشه برداری کنند. آنها حتی می توانند مکان های مهم را برای ردیابی علامت گذاری کنند.

KNaCK که مانند کوله پشتی کوهنوردی است، از نوعی سرب به نام «موج پیوسته مدوله شده فرکانس» به اختصار «FMCW» استفاده می کند.

دکتر می گوید این حسگر ابزاری برای ناوبری علمی و نقشه برداری از مناطق غیر معمول است. مایکل زانتی، دانشمند سیاره‌شناسی که پروژه KNaCK را رهبری می‌کند.

نقشه برداری سه بعدی از سطح ماه فقط با راه رفتن!

علاوه بر این، این دستگاه به اطمینان از ایمنی فضانوردان و فضانوردان در محیط‌های غیر GPS مانند ماه کمک می‌کند و فوراً به کاشفان نشان می‌دهد که چقدر مسافت را طی کرده‌اند و چقدر باید به مقصد برسند.

لیدار حتی در تاریکی مطلق هم کار می کند و نیازی به حمل تیرهای چراغ سنگین توسط فضانوردان ندارد.

با استفاده از این کوله‌پشتی، فضانوردان می‌توانند مکان‌های خاصی را که برخی از سنگ‌های قیمتی معدنی یا سنگ‌های قیمتی منحصربه‌فرد پیدا کرده‌اند علامت‌گذاری کنند تا دیگران بتوانند به راحتی برای مطالعه بیشتر به آن مناطق بازگردند. این برای فضانوردان حیاتی است زیرا به دلیل منابع محدود اکسیژن، زمان کمی در لباس های خود دارند.

این سخت افزار در اواخر آوریل در موسسه تحقیقاتی کاوش مجازی SSERVI ناسا (SSERVI) تحت آزمایش میدانی بزرگ دیگری در سالن کیلبورن، نیومکزیکو قرار خواهد گرفت.

محققان اخیراً از این سیستم برای بازسازی نقشه های سه بعدی یک سد دریایی 10 کیلومتری در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا استفاده کردند.

مهندسان مرکز فضایی کندی و مارشال به استفاده از KNaCK برای ارزیابی تأثیر طوفان ها بر فرسایش تپه های شنی و اطمینان از ایمنی ماموریت های آینده با بهبود بیشتر سیستم ادامه خواهند داد.

پس از آن، تیم KNaCK سعی خواهد کرد تا سخت افزار را کوچکتر کند. نمونه اولیه این کوله پشتی حدود 40 پوند (18 کیلوگرم) وزن دارد.

زانتی می‌گوید: «با استفاده از آخرین پیشرفت‌ها در فناوری Aeva، دستگاه نسل بعدی ما به اندازه یک قوطی نوشابه خواهد بود. او قصد دارد آن را روی یک سطح نورد یا در کنار کلاه فضانوردی نصب کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها