مسئولان خوزستان نباید مردم را در غبار بلاتکلیف رها کنند

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرد و غبار روز گذشته در استان خوزستان گفت: دانش آموزان به مدرسه نروند و یا یک سالمند در محل کار حضور داشته باشد و بعد تردید کند که آیا تعطیلی اعلام می شود یا خیر. این نشان می دهد که ما از توانایی خوزستان برای تصمیم گیری به موقع استفاده نمی کنیم.

مجتبی یوسفی با اشاره به وقوع گرد و غبار در خوزستان در روز دوشنبه و با بیان اینکه حق با گله مردم بود، گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی زمانی که غلظت گرد و غبار از 3000 میکروگرم بر مترمکعب عبور کند یا طبق اسناد بالادستی با وجود گرد و غبار غلظت به بیش از 2000 میکروگرم در متر مکعب می رسد، باید بسته اعلام شود. مسئولان خوزستان باید حداقل در کوتاه مدت این کار را می کردند و مردم را در بلاتکلیفی می گذاشتند.

به گزارش ایسنا، افزود: دانش آموزان به مدرسه نروند یا یک سالمند در محل کار حضور داشته باشد و بعد در اعلام تعطیلی یا عدم اعلام تعلل کند. این نشان می دهد که ما از توانایی خوزستان برای تصمیم گیری به موقع استفاده نمی کنیم.

یوسفی گفت: پیشنهاد می شود رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه وزیر امور خارجه از دیپلماسی منطقه ای استفاده کند؛ جلسه ای با حضور کشورهای منطقه در خوزستان و اهواز برگزار شود که کانون این گرد و غبار است و عواقب عدم توجه به مسائل زیست محیطی در منطقه باید هشدار داده شود و تصمیم عاجل اتخاذ شود.

وی افزود: مردم خواهان اقدام عملی هستند؛ مردم می گویند وقتی گرد و غبار به تهران می رسد این موضوع مهم می شود و هیچکس نمی خواهد به فکر مردم استان خوزستان و غرب کشور باشد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیر برداشت 2.7 میلیارد تومانی از صندوق توسعه ملی در دولت قبل هستیم تا گزارشی از محل هزینه شده این اعتبارات به مردم ارائه شود. اگر بحث تجمیع یا کاشت بود چرا با وجود تخصیص 50 درصد اعتبار این اتفاق نیفتاد؟

وی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به تخصیص 300 میلیارد تومانی خوزستان برای مقابله با گرد و غبار گفت: امید است هم در حوزه دیپلماسی منطقه ای و هم در حوزه سلامت مردم اقدام عملی انجام شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها