مردم خراسان جنوبی بالغ بر 7 میلیارد تومان به عتبات عالیات کمک کردند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: مردم این استان با وجود شرایط اقتصادی موجود در سال گذشته 7 میلیارد و 200 میلیون تومان به حرم مطهر کمک کردند و یکی از استان های پیشرو در کشور هستیم. گذشته.”

موسی جوینده امروز چهارشنبه 15 فروردین ماه در جلسه هیات امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان جنوبی که با حضور استاندار و با محوریت بررسی و تصویب سال 1401 برگزار شد. وی افزود: تومان بود اما مردم خراسان جنوبی با کمک 3 میلیارد و 800 میلیون تومان در سال 99 و 7 میلیارد و 200 میلیون تومان در سال 1400، سرانه استان را به بالای 9 هزار تومان رساندند.

به گزارش ایسنا، وی گفت: در سال‌های قبل از کرونا برنامه‌های متعددی تحت عنوان همایش، پرچم‌افزاری و نشست با اصناف و صنوف برگزار می‌شد، اما با شیوع کرونا این برنامه‌ها تعطیل شد و مردم همچنان رهبری می‌کردند. راه از نظر کمی و کیفی». .

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی تصریح کرد: اگر در گذشته بیشترین کمک ها 20 میلیون تومان بود اکنون به 150 میلیون تومان رسیده و مردم راه خود را برای کمک به حرم مطهر انتخاب کرده اند.

وی افزود: هدف در سال جدید مشارکت بیش از 20 درصد جمعیت استان و بر اساس بررسی های قبلی 95 درصد از کمک کنندگان نیازمند هستند.

وی گفت: برای دستیابی به این اهداف، طرح های پایداری مانند طرح برکت را در استان اجرا می کنیم که کشاورزان، اصناف و مسئولان با در نظر گرفتن بخشی از درآمد خود در بازسازی و توسعه حرم مطهر مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی سال جدید را با وقف املاک بزرگ آغاز کردند، گفت: اخیراً چهار هکتار از باغات پسته به بازسازی بقیع اختصاص یافت و با توجه به اینکه در حال حاضر زمینی برای بازسازی بقیع وجود ندارد، اکتشاف در عتبات انجام شد. -الیات.”

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی افزود: در حوزه کمک های خیرین از ابتدای سال جاری تاکنون 20 میلیارد تومان ارزش اهدا شده است که این مسیر ادامه دارد.

وی گفت: قالی بافی را در استان شروع کردیم و هم اکنون 260 کارگاه فعال است که سال گذشته 2 میلیارد و 500 میلیون تومان جذب قالی بافی شد.

جوینده تصریح کرد: کارگاه های قالی بافی علاوه بر ظرفیت آموزشی، زمینه اشتغال تعداد زیادی از بانوان استان را فراهم کرده است که پس از آموزش، علاوه بر کار در کارگاه های خانگی، به بافت فرش نیز می پردازند.

وی افزود: علاوه بر کمک به حرم مطهر، موکب هایی از ابتدای طرح شهید سلیمانی اجرا شده و تاکنون هشت میلیارد و 500 میلیون تومان برای این طرح هزینه شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی از اجرای 23 برنامه این ستاد در سال 1401 به دستگاه های ذیربط خبر داد و گفت: از مدیران دستگاه ها می خواهیم در اسرع وقت پیشنهادات خود را ارائه کنند.

وی بیان کرد: محل دفتر ستاد استیجاری است و از نظر هزینه های جاری مشکل داریم همچنین برای تکمیل زائرسرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس تلاش بیشتری نیاز است که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها