قیاسی بین دغدغه های معلمان و دانش آموزان

[ad_1]

ایسنا/ کرمان استاندار کرمان امروز برای بررسی وضعیت مدارس از چند مدرسه بازدید کرد.

علی زینی وند پیش از ظهر امروز پانزدهم فروردین ماه در حاشیه بازدید از مدارس کرمان گفت: خدا را شاکریم که پس از گذشت حدود دو سال شاهد حضور فعال دانش آموزان در محیط مدرسه هستیم.

وی به تشریح اقدامات آموزش و پرورش استان برای افزایش سرانه آموزشی پرداخت و گفت: امیدواریم مشکل کمبود فضای آموزشی در کرمان به طور اساسی برطرف شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه بازگشایی مدارس یک اقدام ملی است و مختص این استان نیست و همچنین با اشاره به لحظه بازگشایی مدارس در کشورهای دیگر، گفت: مدارس ما از برنامه عقب ماندند و حضور دانش آموزان در محیط مدرسه بسیار مهم است و لزوم بازگشایی مدارس، قابل انکار نیست که همه مدارس باید حضوری فعال شوند و آموزش مجازی به عنوان آموزش تکمیلی مورد استفاده قرار گیرد.

وی با یادآوری جلسات ستاد ملی کرونا در خصوص نحوه بازگشایی مدارس گفت: متأسفانه آموزش کامل مجازی در افت تحصیلی دانش آموزان تاثیر زیادی داشته و ادامه این وضعیت خلاء را در نظام آموزشی ایجاد کرده است.

زینی وند گفت: حدود 90 درصد دانش‌آموزان 12 سال به بالا واکسینه شده‌اند و 30 درصد از دانش‌آموزان زیر 12 سال واکسینه شده‌اند و برای واکسیناسیون کودکان زیر 12 سال با والدین گفت‌وگو خواهیم کرد. .

وی با تاکید بر لزوم واکسیناسیون تمامی دانش آموزان، افزود: در شرایط امروز نگرانی جدی برای سلامت دانش آموزان نداریم و تمهیدات لازم اندیشیده شده و به والدین توصیه می کنیم در صورت مشاهده علائم، فرزندان خود را از حضور در مدرسه منع کنند.

استاندار کرمان بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس و سرویس های مدارس تاکید کرد و ادامه داد: قبول داریم که موضوع اجرای فاصله گذاری اجتماعی در همه مدارس اجرا نمی شود و ساختار مدارس به گونه ای نیست که بتوانیم کلاس های 10 تا 20 تشکیل دهیم. مردم.”

وی گفت: این اطمینان را به اولیاء می دهیم که نظارت و بازرسی لازم بر رعایت نکات بهداشتی در مدارس توسط دانشکده علوم پزشکی و آموزش پزشکی انجام خواهد شد و در صورت وجود خطر برای سلامت عمومی دانش آموزان در مدارس، این امر انجام خواهد شد. مشروط.” بیایید اقدام کنیم.

زینی وند خود را معلم و آشنا به فضای آموزشی معرفی کرد و گفت: قبول داریم که کنترل کلاس های 40 نفری برای معلم سخت است و در سال تحصیلی 1401-1401 برای رفع این مشکل تدابیری اندیشیده خواهد شد. و مدارس با اشتیاق.” بیشتر باز کنید توجه داشته باشید که در پایان سال تحصیلی جاری نتوانستیم مدارس شلوغ را از هم جدا کنیم.

وی همچنین درباره فرزندانش گفت: یک فرزند پیش دبستانی دارم و او قبل از سال حضور در کلاس حضور داشت و دو فرزند دانش آموز دارم و فرزندان دانش آموزم از دیروز در کلاس حضور دارند.

پذیرش دانش آموزان برای حضور در مدارس

رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش نیز گفت: مدارس استان از روز گذشته فعالیت حضوری خود را آغاز کردند و شاهد استقبال دانش آموزان برای بازگشایی مدارس هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی در کرمان کمتر از میانگین کشوری است، تصریح کرد: در گذشته دیگر در کلاس غیبت نخواهیم داشت و آموزش حضوری خواهد بود.

رضایی تصریح کرد: «عطا احمدی» طبق وعده داده شده قول ساخت مدرسه جدید در کرمان را داده است و وزیر آموزش و پرورش نیز قول تکمیل مدارس نیمه تمام استان را در سال جاری داده است.

به گزارش ایسنا، استاندار کرمان از دبستان دخترانه معارف بازدید کرد و پیشنهادات و شکایات معلمان این مدرسه را شنید.

بر اساس این گزارش؛ در این دبستان 806 دانش آموز در یک نوبت درس می خوانند که از این تعداد 702 نفر امروز در کلاس های درس حضور داشتند.

لازم به ذکر است تمامی دانش آموزان از ماسک استفاده می کردند.

معلمان از تراکم بالای کلاس های درس شکایت داشتند و حضور در مدرسه را اقدامی کافی می دانستند.

دغدغه های دانش آموزان کرمانی

در ادامه علی زینی وند با حضور در دبیرستان پسرانه شریعتی و حضور در جلسه دانش آموزان، نظرات آنان را در خصوص مشکلات شهری که روز به روز برای زائران حرم سردار حاج قاسم سلیمانی مناسب شده است جویا شد.

استاندار کرمان در پاسخ به درخواست ها و دغدغه های دانش آموزان گفت: پروژه گلزار شهدای کرمان تا دو ماه آینده به اتمام می رسد.

وی ادامه داد: ساخت اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید حاج قاسم سلیمانی از چندی پیش آغاز شد و این اردوگاه زیباترین اردوگاه کشور خواهد بود.

زینی وند در مورد حال و هوای شهر کرمان نیز اظهار داشت: شهر کرمان با توجه به نام و آوازه خود باید زیباتر از وضعیت فعلی باشد و به مبلمان و فضای آن بیشتر توجه شود.

وی در پاسخ به اظهار نظر یکی از دانش آموزان مبنی بر وجود دانش آموزان مستعد در حاشیه شهرها که مورد توجه قرار نمی گیرد، تاکید کرد: زمینه کمک به دانش آموزان مستعد در مناطق کم برخوردار فراهم شد لذا این دانش آموزان به مدیر عامل معرفی شوند. کل آموزش و پرورش.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها