فیبر نوری مناسب برای مشترکین اینترنت پرمصرف

[ad_1]

ایسنا/ زنجان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: فیبر نوری گزینه مناسبی برای مشترکان پرسرعت و پرمصرف است و سایر مشترکان می توانند از سایر فناوری های دسترسی به اینترنت بهره مند شوند.

حامد سرایی در گفت وگو با ایسنا، درباره توسعه فیبر نوری در استان زنجان، اظهار کرد: فیبر نوری ظرفیت پهنای باند بالایی را برای مشترکان فراهم می کند، بنابراین برای افرادی که پهنای باند اینترنت بیشتری مصرف می کنند، گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای است. اما برای مشترکانی که از اینترنت کم استفاده می کنند، از نظر هزینه های اولیه دسترسی فیبر نوری مقرون به صرفه نیست.

وی گفت: استفاده از فیبر نوری گزینه خوبی برای مشترکان پرمصرف و پرسرعت است و سایر مشترکین می توانند از سایر فناوری های دسترسی به اینترنت بهره مند شوند. مشترکین با فناوری های دیگر FTTB همچنین در مجتمع‌ها و آپارتمان‌های مسکونی و تجاری بزرگ استفاده می‌شود، جایی که مشترکین فیبر را جمع‌آوری کرده و در واحدها توزیع می‌کنند. یکی دیگر از انواع دسترسی فیبر FTTH است و زمانی که مشترک بسیار شلوغ است و نیاز به دسترسی پرسرعت دارد از این نوع استفاده می کند و فیبر به منزل مشترک می رسد.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه دسترسی فیبر نوری به عنوان فناوری پایدار و پرسرعت برای مشاغل و منازل، گفت: متاسفانه اکنون تنها یک درصد منازل به فیبر نوری دسترسی دارند. 3 درصد خانوارها یا مشترکان پرمصرف از ظرفیت فیبر نوری استفاده می کنند، تصریح کرد: بر اساس تعداد پورت های FTTX در استان، ظرفیت 3000 پورت FTTX برای استان وجود دارد که از این تعداد تنها 1000 پورت یا یک سوم ظرفیت آن است. استفاده شده است و تعداد خانوارهای تحت پوشش دسترسی پرسرعت 1.2 درصد است.

سرایی ادامه داد: دو راه برای استفاده همه مردم استان از فیبر نوری وجود دارد، اول اینکه فیبر نوری را در تمام مناطق استان گسترش دهیم تا همه نیازمندان بتوانند از آن استفاده کنند یا مشترکان اینترنت را به استفاده از دیتا تشویق کنند. پر مصرف و یکی از راه های راهنمایی مشترکین به استفاده از تلویزیون های اینترنتی فیبر نوری که ظرفیت خوبی ایجاد کرده اند و فیبر نوری ظرفیت لازم برای استفاده از خدمات این نوع تلویزیون ها را فراهم می کند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با بیان اینکه تا جایی که بتوانیم از طریق شرکت های تولید کننده محتوا و تبیین و تحریک تقاضای مشترکین برای استفاده از ظرفیت فیبر نوری برای محتوای فضای مجازی محتوا تولید کنیم، انگیزه سرمایه گذاران و شرکت های FCP برای توسعه خدمات فیبر در وی گفت: شرکت های متعددی در استان نیازمند مصرف بالای اینترنت یا سرعت بالا هستند و برخی از شرکت ها نیاز به دریافت خدمات یا خدمات فوری و بدون تاخیر و در صورت امکان از طریق توسعه دارند. ارائه فیبر نوری و افزایش ظرفیت پهنای باند مشترکین همچنین کسب و کارهای مرتبط ایجاد خواهد شد.

وی گفت: در معاونت ارتباطات و فناوری اطلاعات وظیفه داریم اقدامات لازم را برای توسعه دسترسی به فیبر نوری در استان انجام دهیم، اما مشترکان نیز باید هزینه های خود را افزایش دهند تا جنبه محرکی را برای سرمایه گذاران در این حوزه فراهم کنند. فیبر نوری در استان رسانه ها نیز باید توانمندی هایی مانند تلویزیون اینترنتی را تبیین کنند زیرا اگر افزایش مصرف و عرضه و تقاضا دست به دست هم بدهند، شاهد تحولات زیادی در استان خواهیم بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها