علائم و نشانه های پارکینسون چیست؟

[ad_1]

طبق گزارش انجمن بیماری پارکینسون، حدود یک میلیون نفر در ایالات متحده و بیش از 10 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری پارکینسون مبتلا هستند.

به گزارش ایسنا، بیماری پارکینسون یک اختلال پیشرونده در سیستم عصبی است که بر تحرک بیمار تاثیر می گذارد. علائم و نشانه های این بیماری برای هر فردی می تواند متفاوت باشد. علائم اولیه نیز می تواند خفیف باشد و مورد توجه قرار نگیرد.

علائم بیماری پارکینسون معمولاً از یک طرف بدن شروع می شود و حتی پس از شروع علائم در هر دو طرف، تمایل دارند در سمت دیگر بدن شدیدتر باشند.

برخی از علائم و نشانه های بیماری پارکینسون عبارتند از:

لرزش: ارتعاش معمولاً از پا، دست یا انگشتان شروع می شود. دست بیمار نیز ممکن است در حالت استراحت بلرزد.

سرعت حرکت کندتر: با گذشت زمان، بیماری پارکینسون می تواند کندتر شود و کارهای ساده را برای بیمار سخت و وقت گیر کند. گام های فرد ممکن است هنگام راه رفتن کوتاهتر باشد، ممکن است بلند شدن از صندلی سخت باشد و ممکن است هنگام راه رفتن پاهایش را روی زمین بکشد.

سفتی عضلانی: سفتی عضلانی می تواند در هر جایی از بدن رخ دهد. سفتی عضلات می تواند دردناک باشد و دامنه حرکتی فرد را محدود کند.

تغییر در وضعیت اندام و عدم تعادل: وضعیت بدن ممکن است خمیده باشد یا فرد در حفظ تعادل دچار مشکل شود.

تغییر در نوشتار: نوشتن ممکن است برای بیمار دشوار باشد.

هیچ درمانی برای بیماری پارکینسون وجود ندارد، اما داروها اغلب به کنترل چشمگیر علائم کمک می کنند. یک بیمار پارکینسونی باید با یک متخصص همکاری کند تا برنامه درمانی مناسبی را پیدا کند که علائم را تا حد امکان کاهش دهد و کمترین عوارض جانبی را داشته باشد. در موارد پیشرفته تر، ممکن است جراحی توصیه شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها