شولتز با فروش 100 خودروی زرهی به کیف موافقت کرد؟

[ad_1]

شرکت تسلیحاتی آلمان از صدراعظم خواست تا با فروش 100 خودروی زرهی به کیف موافقت کند.

به گزارش ایسنا، شرکت آلمانی تولید کننده تسلیحات راین متال از اولاف شولتز صدراعظم آلمان خواسته است تا با فروش 100 خودروی زرهی ماردر به دولت اوکراین موافقت کند.

این شرکت مستقر در دوسلدورف این درخواست را (اولین در نوع خود از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین) روز پنجشنبه به وزارت اقتصاد گزارش داد که بلافاصله به شورای امنیت فدرال به ریاست شولتز ارسال شد.

این روزنامه آلمانی افزود: بنا به درخواست شما، این شرکت تمایل خود را برای فروش سریع این خودروهای زرهی به کیف اعلام کرد و این احتمال وجود دارد که تا چند هفته دیگر اولین محموله وارد اوکراین شود.

شورای امنیت فدرال به ریاست شولتز قرار است تا چند روز دیگر درباره آمادگی برلین برای صادرات مستقیم تسلیحات سنگین به کیف تصمیم گیری کند.

روزنامه آلمانی بیلد همچنین فاش کرد که کی یف در پی مخالفت وزارت دفاع آلمان با پیشنهاد شرکت تسلیحات فلزی راین برای تحویل فوری خودروهای زرهی از زرادخانه ارتش به اوکراین، تلاش کرد تا خودروهای زرهی ماردر را مستقیماً از این شرکت خریداری کند.

این در حالی است که بین محافل سیاسی و جامعه آلمان بر سر موضوع صادرات تسلیحات به دولت اوکراین اختلاف نظر وجود دارد.

شولتز از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین هوشیار بوده و از صادرات تسلیحات سنگین به کی یف خودداری کرده مگر اینکه اروپا تصمیم مشترکی اتخاذ کند.

آلمان در سال 2021 بیش از 1.5 میلیارد یورو سلاح صادر کرد که این بالاترین میزان صادرات تسلیحات در این کشور از سال 2017 است.

بیش از 60 درصد از این صادرات به کشورهای خارج از ناتو، اتحادیه اروپا و مانند آن می رود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها