شروع به ثبت نام و صدور چک پیامکی جدید کنید

[ad_1]

صادرکنندگان و گیرندگان چک جدید از امروز می توانند جهت «ثبت نام»، «تایید وصول»، «انتقال»، «استعلام» و همچنین «با وارد کردن شماره همراه جهت اطلاع از ثبت نام، به شماره 4040701701 پیامک ارسال کنند. انتقال چک به نام یک فرد »به عمل.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی اعلام کرد به منظور سهولت دسترسی مشتریان شبکه بانکی به خدمات چک بنفش جدید، امکان «ثبت نام»، «تایید رسید» و «انتقال» تا سقف ۱۵۰ را فراهم کرده است. میلیون ریال از طریق پیامک.

همچنین امکان استعلام نامحدود جهت اطلاع از وضعیت چک و صادرکننده چک با ارسال پیامک وجود دارد.

یکی دیگر از مزایای سامانه پیامکی «معرفی شماره تلفن همراه جهت اطلاع از ثبت یا انتقال چک از طرف شخص» است. پس از ثبت شماره همراه به شماره 4040701701 هرگاه چکی برای شخصی صادر شود پیامک ثبت چک برای آن شخص ارسال می شود.

پیش از این امکان دسترسی به سامانه صیادی و دریافت خدمات ثبت صدور، تایید وصول و انتقال چک از طریق اینترنت بانک، موبایل بانک، اپلیکیشن موبایل، شعب و خودپرداز بانک های عملیاتی وجود داشت و هم اکنون امکان انجام آن وجود دارد. فرآیندهای مربوط به چک از طریق پیامک نیز به این موارد اضافه شده است.

لازم به ذکر است بر اساس «اصلاح قانون صدور چک» صادرکننده چک بنفش جدید موظف به ثبت سامانه محتوای چک شامل «سررسید»، «مبلغ» و «اطلاعات هویتی ذینفع» است. در صیاد از ثبت سامانه کنترل به نفع خود اطمینان حاصل کنید و پس از تطبیق محتوای چک با عناصر اطلاعاتی ثبت شده در سامانه صیادی، آن را تأیید یا رد کنید. انتقال چک نیز فقط از طریق سامانه ماهیگیری امکان پذیر است. در صورتی که سامانه چک در سامانه صیادی ثبت نشده باشد و مورد تأیید گیرنده باشد، بانک قادر به پرداخت وجه چک به گیرنده نخواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها