سوپرلیگ آسیا بدون تیم های ایرانی چگونه خواهد بود؟

[ad_1]

به نظر می رسد سوپرلیگ آسیا طی دو سال آینده با حضور تیم های مطرح آسیایی و البته بدون حضور ایرانی ها برگزار شود.

به گزارش ایسنا، زمزمه هایی مبنی بر احتمال برگزاری سوپرلیگ آسیا همچنان در محافل فوتبالی سراسر قاره به گوش می رسد. برخی گزارش ها حاکی از آن است که چنین مسابقاتی با حضور تیم های باشگاهی برتر آسیا می تواند به موقع برای فصل 2024-2025 آغاز شود.

سال‌هاست که صحبت از سوپرلیگ در فوتبال آسیا وجود دارد – اگرچه این برچسبی است که AFC در این مرحله حاضر است از آن اجتناب کند – سال‌ها و بدون نتیجه، این بار می‌تواند نتیجه متفاوتی داشته باشد. پس از نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون در قطر هفته گذشته، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون، اعلام کرد که اعضا توافق کرده اند راه هایی را برای بهبود رقابت باشگاهی در آسیا بررسی کنند.

وی گفت: “خوشحالم اعلام کنم که در حال راه اندازی یک مسابقه گروهی ویژه برای تیم های برتر هستیم که وظیفه ایجاد راه هایی برای تبدیل فوتبال باشگاهی ما به صحنه جذاب تر برای بهبود عملکرد فنی، افزایش ارزش تجاری و هیجان است.” . سرمایه گذاران آماده هستند تا مسابقات باشگاهی ما را تبلیغ کنند.

در حال حاضر دو رقابت بزرگ منطقه ای برای باشگاه ها در آسیا برگزار می شود: لیگ قهرمانان آسیا که یک تورنمنت بزرگ است و جام AFC که به کشورهای در حال توسعه اختصاص دارد. تعهد کنفدراسیون فوتبال آسیا به ارتقای استانداردهای بازی برای ساختن آینده ای بهتر و روشن تر از همیشه قوی تر است و این آینده امیدوارکننده ای برای AFC و اعضای آن است.

این کارگروه شامل نمایندگانی از منطقه شرق از جمله اتحادیه فوتبال استرالیا، اتحادیه فوتبال چین، اتحادیه فوتبال ژاپن و اتحادیه فوتبال کره خواهد بود. نمایندگانی از جنوب شرق آسیا شامل فدراسیون فوتبال عربستان، اتحادیه فوتبال قطر، اتحادیه فوتبال امارات متحده عربی و اتحادیه فوتبال ازبکستان هستند.

علاوه بر ایجاد یک گروه کاری، موافقت شد که مقامات کشورهای عضو، معرفی یک رقابت باشگاهی نخبگان جدید را در نظر بگیرند. در کنفدراسیون فوتبال آسیا و انجمن های عضو آن بحث هایی وجود دارد که آیا این چیزی است که فوتبال باشگاهی در آسیا به آن نیاز دارد یا خیر، اما به نظر می رسد حداقل توافق کلی وجود دارد که بهتر است پس از بررسی به این موضوع رسیدگی شود.

حامیان این ایده به لزوم ارتقای استانداردها در فوتبال قاره ای اشاره می کنند. این استدلال نشان می دهد که همانطور که یوفا لیگ کنفرانس را به عنوان یک رقابت باشگاهی درجه سوم اروپایی معرفی کرد، آسیا نیز می تواند لیگ جدیدی برای بزرگترین و بهترین باشگاه های خود ایجاد کند. تئوری این است که رقابت در سطوح بالاتر برای شرکت‌ها و پخش‌کننده‌ها، حامیان مالی، رسانه‌ها و هواداران جذاب‌تر خواهد بود و از همه مهم‌تر درآمد بیشتری در قالب هزینه‌های مشارکت و جوایز برای باشگاه‌ها فراهم می‌کند.

در همین حال، این نگرانی وجود دارد که لیگ قهرمانان آسیا که سال گذشته از 32 به 40 رسید، انتظارات هواداران را در بزرگترین بازارهای فوتبال برآورده نکرده است. علاوه بر این، شکایت هایی از ناکافی بودن مبلغ جوایز وجود دارد که اخیراً منجر به کناره گیری باشگاه چینی چانگچون از مسابقات شده است زیرا برای رسیدن به مرحله پلی آف و مرحله گروهی تلاش می کند.

با توجه به جزییات این ایده که هنوز ناقص است و حداقل دو سال دیگر باقی مانده است، باید دید که این رقابت برای باشگاه های عربستانی که رابطه خوبی با سران فعلی AFC دارند، چه معنایی دارد. الهلال در دو فصل از سه فصل گذشته پیروز شده است و بازی های هر پنج نیمه غربی مسابقات 2022 در ریاض جده و دمام عربستان سعودی برگزار می شود.

یکی از بزرگترین سوالات در مورد یک رقابت جدید این است که چند تیم با هم رقابت خواهند کرد. صحبت از 20 یا 24 تیم شد. بزرگترین کشور های فوتبال چهار تیم در لیگ قهرمانان اروپا دارند که در این میان هیچ تمایلی به کاهش سهمیه نفرات اول جدول وجود ندارد. یکی دیگر از موانع بزرگ این است که چگونه تیم ها برای رسیدن به مسابقات سهمیه می گیرند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها