سهم دستمزد در بخش خدمات چقدر است؟

[ad_1]

یکی از اعضای شورای عالی شوراهای اسلامی، سهم نیروی کار از دستمزد در حوزه خدمات را بالا خواند و بر پیش بینی بسته های حمایتی برای واحدهای کوچک و شرکت های خدماتی در سال جاری تاکید کرد.

علی اصلانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سهم دستمزد از بهای تمام شده تولید، اظهار کرد: هزینه دستمزد در بخش های خدماتی، صنعتی و کشاورزی متفاوت است، به عنوان مثال در بخش کشاورزی این مقدار 8 است. تا 9 درصد؛ اما در شرکت های بزرگ قسمت زیادی را شامل نمی شود و به طور کلی هزینه دستمزد 20% و 30% بیشتر نیست.

وی ادامه داد: در کارخانه ها و شرکت های بزرگ سهم دستمزد کم است زیرا اکثر ماشین آلات پیشرفته و خروجی کارخانه بالا و ماشینی است بنابراین دستمزدها خیلی گران نیست و کمتر از پنج درصد است اما در سهم کارگاه های کوچک و متوسط ​​از حقوق بیشتر است.»

اصلانی افزود: معتقدم بخشی از دستمزد در شرکت های بزرگ صنعتی سیاسی است و کارفرمایان از این موضوع سوء استفاده کرده و نیروی کار را تهدید به اخراج می کنند.

یکی از اعضای شورای عالی شوراهای اسلامی کار ادامه داد: از اسفند سال گذشته تا فروردین ماه سال جاری هزینه آب، برق و گاز برای کارفرمایان افزایش یافته است اما هیچ کارفرمایی مخالفت نمی کند چون موضوع سیاسی نیست اما وقتی کارفرما قرارداد چند کارگر را تمدید کرده است ندانند که بیکار نمی نشینند و به هیچ وجه از طریق اداره کار یا استانداری و فرمانداری پیگیر مشکل خود نیستند و وقتی وارد می شوند مشخص است که کارفرما بدهی بانکی دارد و وام سفارش می دهد و با رفع مشکل کارگران صادر می شوند، مشکل کارفرما به صورت خودکار حل می شود، بنابراین برخی از کارفرمایان از این حربه استفاده می کنند.

وی هزینه دستمزد در بخش های خدماتی را بالای 50 درصد عنوان کرد و گفت: در بخش های خدماتی سهم دستمزد به حدود 53 درصد می رسد و از این رو یکی از پیشنهادات جامعه کارگری در جلسات شورای عالی کار افزایش حقوق بود. در صورت بروز مشکل برای بخش های خدماتی، بسته های حمایتی برای کارگاه های زیر 5 نفر و 10 نفر در نظر گرفته شود و از کارفرمایان این واحدها حمایت شود.

به گفته اصلانی، سربازان، مکانیک، تراشکاری و نانوایی در حال حاضر از جمله مشاغل خدماتی هستند که افزایش حقوق برای آنها اندکی سنگین تر از سایر بخش ها است و بنابراین امسال نیاز به حمایت دولت دارند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها