سهمیه نرخ ارز برای واردات کالاهای همراه مسافر اعلام شد

[ad_1]

سقف سهمیه اقلام ورودی به مناطق آزاد با رویه مسافری در سال جاری 405 میلیون دلار تعیین شد که نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

به گزارش ایسنا، با توجه به محدودیت های ارزی و البته حمایت از تولید داخل، تعیین سهمیه اقلام وارداتی با رویه مسافری از سال 1397 آغاز شد. در این راستا با نظر هیات وزیران کارگروهی برای تعیین سهمیه و فهرست کالاهای همراه مسافر تشکیل شد که در آن نمایندگان تام الاختیار بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گمرک و وزارت جهاد کشاورزی حضور داشتند و شورای عالی مناطق آزاد در ابتدای هر سال فهرست و سهمیه پولی کالاهای همراه مسافر را تعیین و برای اجرا به شورای عالی مناطق آزاد ابلاغ می کند.

اطلاعیه اخیر گمرک واردات ایران به گمرکات اجرایی نشان می دهد که در جلسه کارگروه مربوطه که اسفندماه سال گذشته برگزار شد، سقف سهمیه کالاهای وارداتی با رویه مسافری در سال جاری 405 میلیون دلار تعیین شد. همچنین مقرر شده است فهرست کالاهای مشابه سال گذشته تا تعیین امتیاز در دستور کار قرار گیرد.

در بخشنامه گمرک بر الزام به ارائه سوابق آماری معتبر برای کالاهای حمل شده به مناطق آزاد از طریق گمرکات مستقر در مناطق آزاد و سایر گمرکات مرزی داخلی با رعایت سقف نرخ ارز برای کالاهای همراه مسافر به میزان تعیین شده توسط گروه تاکید شده است. کار، مسئول سازمان های مناطق آزاد و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد.

سهمیه تعیین شده برای کالاهای مجاز با مسافر در سال 1401 نسبت به سال قبل تغییری نکرده است، در حالی که برای سال گذشته همچنین سقف 405 میلیون دلاری برای واردات به مناطق آزاد با فهرست 950 قلم کالا در نظر گرفته شده بود که نسبت به قبل کمتر بود. در سال 1399 سهمیه واردات کالاهای مسافری به مناطق آزاد 450 میلیون دلار بوده است.

انتهای پای من

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها