سنگال یادآوری خاطرات سال 2002

[ad_1]

تیم ملی سنگال به دنبال تکرار موفقیت اولین حضور خود در این رقابت ها در سومین حضور در جام جهانی است.

به گزارش ایسنا، وقتی نام سنگال به گوش رسید همه به یاد حضور پررنگ این تیم در جام جهانی 2002 و شکست فرانسه در بازی افتتاحیه افتادند. سنگال در جام ملت‌های آفریقا چندان افتخار نکرد و در سال 2002 تنها یک عنوان نایب قهرمانی داشت، اما در سال 2021 اولین قهرمانی خود را کسب کرد و مصر را در ضربات پنالتی شکست داد. این تیم برای صعود به جام جهانی به مصاف مصر برگشت و جالب اینکه بار دیگر کار صعود به ضربات پنالتی به تعویق افتاد و سنگال بار دیگر پیروز شد و راهی جام جهانی شد.

برونو متسو مربی فقید فرانسوی تیم را به جام جهانی 2002 هدایت کرد. سنگال در بازی افتتاحیه، مدافع عنوان قهرمانی فرانسه را با یک گل شکست داد. این تنها حضور سنگال قبل از جام جهانی روسیه بود که با صعود این تیم به دور دوم همراه بود. این تیم در دور دوم نیز موفق شد با نتیجه 2-1 سوئد را شکست دهد اما در مرحله یک چهارم نهایی با یک گل مغلوب ترکیه شد تا یک سال رویایی در جام جهانی داشته باشد.

سنگال را می توان بدشانس ترین تیم جام جهانی 2018 دانست، این تیم به دلیل دریافت کارت زرد، دور بعدی جام جهانی را از دست داد و در مرحله گروهی حذف شد.

ستاره

سادیو مانه

سنگال  یادآوری خاطرات سال 2002

مانه ستاره تیم سنگال در خط حمله است. وارث هنری کامارا در خط حمله سنگال اکنون آمادگی بیشتری برای خدمت به تیمش دارد. او بیش از 89 بازی برای تیمش انجام داد و 29 گل ملی در کارنامه خود دارد. مانه در لیورپول نیز عملکرد بسیار خوبی داشت و عملکرد او مورد تمجید رسانه ها قرار گرفت. همه در جام جهانی منتظر بازی های موثر این بازیکن فرصت طلب در نوک خط حمله سنگال هستند.

تکنسین

آلیو سیسه

سنگال  یادآوری خاطرات سال 2002

آلیو سیسه سرمربی سنگال از سال 2015 هدایت این تیم را برعهده داشت و با آن توانست به جام جهانی 2018 و 2022 راه یابد و سنگال را برای اولین بار قهرمان آفریقا کرد تا محبوبیت خود را افزایش دهد. او در جام جهانی 2002 کاپیتان تیم ملی سنگال بود و در فصول گذشته یکی از بازیکنان بزرگ و مهم سنگال بود و اکنون روی نیمکت مربیگری سنگال است. سرمربی سنگالی در طول بازی به عنوان مدافع عمل می کرد و قبل از انتخاب به عنوان سرمربی سنگال هدایت تیم جوانان سنگال را بر عهده داشت.

* تیم ملی سنگال در یک نگاه

افتخارات: یک چهارم نهایی جام جهانی 2002

بهترین گلزن: هانری کامارا و سادیو مانه (29 گل زده)

بیشترین بازی شده: هنری چمبر (99 بازی)

نحوه صعود: با شکست مصر صعود کنید

عملکرد گذشته دوره: حذف در مرحله گروهی

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها