سرانه تحصیلی استان البرز در کشور از ابتدا تا انتها است!

[ad_1]

ایسنا/ البرز مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: استان البرز با کمبود 550 مدرسه مواجه است، با استانداردهای ملی فاصله دارد و از نظر سرانه تحصیلی سی و یکمین استان است.

به گزارش ایسنا، علی حجارگشت به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم، چهارشنبه 7 اردیبهشت در نشست خبری اظهار کرد: استان البرز در سال تحصیلی 1400-1401 حدود 520 هزار دانش آموز و همچنین حدود 25 هزار و 600 دانش آموز دارد. در مدارس مشغول.

وی با بیان اینکه بیش از 95 درصد دانش آموزان در مدارس حضور دارند، افزود: حدود 25 ماه است که به دلیل شیوع بیماری عروق کرونر، مدارس تقریبا تعطیل و کلاس ها به صورت غیرحضوری تدریس می شود که این امر مشکلات آموزشی بسیاری را به همراه داشت و یکی ایجاد شد. برای دانش‌آموزان، اما با کمک ستاد ملی کرونا، تاکید رئیس‌جمهور و اداره کل آموزش و پرورش؛ مدارس در سال جدید بازگشایی شدند و تا کنون می‌توان گفت که تقریباً همه دانش‌آموزان در مدارس هستند به جز دانش‌آموزانی که غیبت می‌کنند. مدرسه پاره وقت به دلیل یک بیماری زمینه ای که توسط والدین آنها تشخیص داده شده است.

مدیرکل اداره کل آموزش و پرورش استان البرز تصریح کرد: از دوازدهم تا هجدهم اردیبهشت ماه به مناسبت شهادت استاد کبیر انقلاب، شهید مطهری، هفته بزرگداشت استاد نامگذاری شد. برای این ایام حدود سی برنامه در نقاط مختلف استان برای ارزش گذاری به زحمات معلمان در نظر گرفته شده و اجرا می شود.

وی ادامه داد: بر اساس آمار رشد دانش آموزان استان البرز در حال حاضر با کمبود 550 مدرسه مواجه است و با شرایط استاندارد فاصله دارد. الزام استاندارد یک مدرسه این است که دانش آموزان باید از صبح تا ظهر در مدرسه حضور داشته باشند و شیفت ظهر باید محدود به تدریس خصوصی و فوق برنامه باشد، اما متاسفانه به دلیل این کمبود بسیاری از مدارس دو بار کلاس برگزار می کنند.

هجرگشت با اشاره به اینکه رشد جمعیت دانش آموزی از رشد مدارس پیشی گرفته است، تصریح کرد: استان البرز جزو استان های درجه یک در زمینه مهاجرت است؛ در حال حاضر استان البرز در زمینه مهاجرت از جمله استان های درجه یک است. از مهرماه سال تحصیلی 1399 نسبت به مهر 1400 حدود 23 هزار دانش آموز به دانش آموزان استان البرز اضافه شده است که از این تعداد حدود 20 هزار دانش آموز برای مدارس دولتی و 3 هزار دانش آموز برای مدارس غیردولتی است.

وی با بیان اینکه حدود 60 مدرسه دوازدهم ابتدایی برای 20 هزار نوآموز نیاز است، افزود: طی جلسات متعددی که با استاندار البرز برگزار شد، مقرر شد با کمک خیرین مدرسه ساز ساز، 200 مدرسه در مدت چهار سال ساخته شود. در فاز اول ساخت 100 مدرسه در حال انجام است که برخی از آنها با کمک خیرین آغاز شده است و برای برخی دیگر در نظر داریم زمین مناسبی از شهرداری تهیه کنیم. بر اساس این روند، انتظار داریم ساخت این مدارس حداقل در سال 1401 آغاز شود.

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان البرز تصریح کرد: حدود 90 هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند و به دنبال مدارس حرفه ای و با کیفیت برای دانش آموزان غیردولتی هستیم.

وی ادامه داد: در راستای آموزش فرهنگی و تربیتی سعی می کنیم از نیروهایی در مدارس استفاده کنیم که واقعاً به ایده اصلی انقلاب اعتقاد داشته باشند. متأسفانه شیوع بیماری عروق کرونر قلب آسیب های زیادی را به همراه داشت و غیبت دانش آموزان باعث شد که نتوانند آنطور که باید در حوزه آموزشی به دانش آموزان آموزش دهند.

وی افزود: در مرحله اول واکسیناسیون کرونا، دانش‌آموزان 12 تا 18 ساله واکسینه شدند؛ نوبت اول بالای 92 درصد، نوبت دوم بالای 84 درصد و نوبت سوم 50 درصد دانش‌آموزان واکسن را دریافت کردند.

وی افزود: واکسیناسیون دانش آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه که شامل رده سنی 5 تا 12 سال می شود، نگرانی هایی در این زمینه وجود دارد و وظیفه ما این است که اطلاعات لازم برای فرهنگ سازی را ارائه کنیم و هفته به هفته دانش آموزانی که باید واکسن را دریافت کند.” آنها رصد می شوند و اطلاعات آنها در سامانه ثبت می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها