سئو کلاه سفید اصلا سئو نیست! (3)

سئو کلاه سفید اصلا سئو نیست!
سئو چیست, سئو تکنیکال چیست, سئو داخلی چیست, سئوی سایت

بر طبق تعریف، سئو (SEO) یا بهینهسازی موتور جستجو (Search engine optimization) عبارت است از عملیاتی جهت بهینهسازی یک وبسایت و تمام محتوای درون آن به طوری که در صفحه نتایج موتور جستجو، جایگاه بهتری به دست بیاورد. در سالهای اولیه رونمایی از پروتکل رمزنگاری شده ایمن ssl تعداد وبسایتهایی که از آن استفاده میکردند، محدود بود و همین امر سبب شد که تعداد هکرها و کلاهبرداران اینترنتی زیاد شود. در سال ۲۰۱۸ گوگل یک قانونی را وضع کرد و آن این بود که، هر سایتی که دارای گواهی SSL نباشد، در سمت راست آدرس سایت آن عبارت not secure و یا همان “نا امن” نوشته شود و سایت هایی که این گواهی را دریافت کرده و آدرس سایت خود را از HTTP:// به HTTPS:// تغییر داده اند، یک علامت سبز رنگ در کنار آدرس سایت آنها به عنوان یک سایت امن نشان داده می شود که این از جانب گوگل نیز دارای امتیاز مثبت است. ثبت نام در روزنامهها و مجلات اینترنتی ای که با کسب و کار شما در ارتباط است یکی از لینک های بسیار قدرتمند برای شما به شمار می آید که یکی از مواردی که برای این کار می توان به آن اشاره کرد، نوشتن ریپورتاژ آگهی در آن سایت ها است.

نقشه سایت یکی از مهمترین صفحات سایت است و رباط های گوگل با ورود به این صفحه به راحتی میتوانند به استراتژی و ساختار سایت شما پی ببرند، به همین دلیل یکی از صفحات مهم در سایتها به شمار می رود و وجود این صفحه یک امتیاز مثبت به شمار می آید. برای اینکه امتیاز صفحه شما بین تمامی این صفحات تقسیم نشود از تگ canonical استفاده میکنیم و به گوگل میگوییم که تمام اینها همین صفحه هستند، پس نه امتیاز را تقسیم کن و نه خطای محتوای تکراری از سایت ما بگیر. ولی اگر در صفحه محصولات خود یک فیلتر گذاشته باشید؛ با اعمال فیلترهای مورد نظر، یک کوئری آخر آدرس صفحه شما اضافه میشود و تمامی این آدرسها در گوگل ذخیره میشوند! برخی از سایت ها به عنوان دایرکتوری به شمار میآیند و تمامی اطلاعات کسب و کارها را در آنجا ذخیره می کنند؛ ثبت سایت در این دایرکتوری ها بسیار ارزشمند است ولی باید دقت داشته باشید که در دسته بندی مرتبط با کسب و کار خودتان این کار را انجام دهید. بهتر است بدانید که گذاشتن تگ برای لینک ها نیز میتواند موثر باشد و به همین دلیل این کار نیز به شما توصیه میشود که به دلیل زمانبر بودن، بسیاری از این کار سر باز میزنند.

Po​st has ​been gen​erated by G SA  Con te᠎nt Generator D em​over​sion.

حالا به بخش آموزش سئو میرسیم و شما نیاز دارید که به یک آموزشگاه سئو مراجعه کرده تا سئو را از این افراد یاد بگیرید و تمام پیش زمینه هایی که تا الان کسب کرد این را ساختارمند کرده و سوالات و یا مواردی که برای شما مبهم بوده را از اساتید آن مجموعه سوال کنید. برای ارتباط با کارشناسان اتود و دریافت مشاوره رایگان جهت بهینه سازی وب سایت خود از بخش تماس با ما میتوانید با کارشناسان مجموعه در تماس باشید. بسیاری از سایتهای هستند که با عناوین مختلف سایت شما را تگ میکنند؛ برای مثال سایت های بسیار زیادی هستند که به محض بالا آمدن الکسای شما، آدرس سایت شما را به لیست خود اضافه میکنند. هر کدام از این متخصصین جواب خاص خود را داشتند که البته هیچ کدام از آنها اشتباه نیست. تولید محتوای مفید یکی از راه هایی است که گوگل سایت شما را ارزش گذاری می کند و هرچه محتواهای شما مفید تر و برای کاربران ارزشمند تر باشد، گوگل نیز به شما امتیاز بیشتری می دهد. تا به حال به این فکر کردهاید چرا یک سایت با وجود محتوای کاملتر و بهتر از سایتهای دیگر، هنوز نتوانسته نظر گوگل را جلب کند؟

کافی است یک رضایتنامه برای یک محصول مشابه بنویسید تا بتوانید به سادگی از این طریق لینک بگیرید. تولید و انتشار محتوا در بلاگ ها و انجمن ها بسیار ارزشمند است و اگر این کار را هم نمیکنید، در این انجمن ها کامنت بگذارید و از آنها لینک بگیرید. سئو ترکیبی از تکنولوژی و بازاریابی است. برای مثال اگر سایت شما در حوزه تکنولوژی فعالیت دارد نباید به هیچ عنوان از سایتی که لوازم کودک بفروش میرساند لینک دریافت کرد! در مرحله بعد فیلمهای آموزشی در زمینه سئو و تکنیک های مورد استفاده در آنها، وبینارها و سایر مطالب آموزشی را میتوانید مطالعه کنید و این کار به بالا بردن درک شما از مواردی که آموختهاید را بالا میبرد. حال ممکن است بپرسید که چرا باید این کار را انجام دهیم؟ این تولید استراتژی بسته به کسب و کار افراد متفاوت بوده و باید جداگانه بررسی شود. البته نه تنها با افراد تیم خود بلکه با مشتریآنهم هر چند وقت یکبار باید جلسات و مذاکراتی داشته باشند. آموزش سئو کمی پیچیده و زمانبر است و برای اینکه افراد مشکلات خود را حل کنند موارد مورد نظر خود را در اینترنت جستجو میکنند و با سیل عظیمی از مطالب تخصصی در این زمینه مواجه می شوند و ممکن است افرار را به یادگیری سئو علاقمند کند ولی بعد از مدتی و فعالیت در این حوزه و خواندن مطالب بسیار زیادی در این موضوع اصطلاحاً دچار بمباران اطلاعات میشوند و در سردرگمی به سر میبرند. This a rt icle was wri tten  by G​SA Con᠎te nt Gener ator D em ov​ersi on!

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.