زمان پروازهای حج اعلام شد

[ad_1]

معاون سازمان حج و زیارت اعلام کرد: پروازهای حج تمتع از نیمه دوم خرداد 1401 آغاز می شود.

به گزارش ایسنا، سفر حج امسال پس از فاصله زمانی دو ساله با حضور یک میلیون زائر برگزار می شود. معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: طبق اعلام عربستان، سهمیه ایران برای حج آینده 39 هزار و 635 نفر خواهد بود.

اکبر رضایی به شورای برنامه ریزی بعثه و حج گفت: درخواست اضافه شدن سهمیه 50 هزار نفری به وزارت حج عربستان سعودی ارسال می شود.

وی با تاکید بر اینکه چندین کارگروه حج فعال شده و به فعالیت خود ادامه می دهند، افزود: اولین پروازها به سرزمین وحی در نیمه دوم خرداد ماه انجام می شود و در این زمینه در حال رایزنی با شرکت هواپیمایی جمهوری ایران هستیم. هما)”

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت همچنین از متقاضیان ورود به سرزمین وحی که در سال 1378 ثبت نام کرده و قبول شده اند، خواست به اطلاعیه ها و نکات منعکس شده از سوی سازمان حج و زیارت از طریق منابع خبری رسمی در مورد حج آتی آموزش کاروان ها و شروع آموزش های صنعتگران و زائران در اسرع وقت اجرا می شود.

عربستان سعودی پس از دو سال وقفه در پذیرش زائران خارجی و انجام مراسم حج اجباری با جمعیت محدود بومی، تصمیم گرفت حج امسال را با حضور یک میلیون نفر برگزار کند. به گفته مسئولان حج عربستان، سهمیه حجاج خارجی امسال حدود 850 هزار نفر خواهد بود.

عربستان سه شرط برای پذیرش حجاج امسال در نظر گرفته است. زائران باید زیر 65 سال سن داشته باشند، واکسن مورد تایید کشور را دریافت کرده باشند و گواهی آزمایش 72 ساعته کرونری داشته باشند.

سازمان حج و زیارت نیز اعزام افرادی را که در سال 1399 در حج ثبت نام کرده و هزینه آن سال را به طور کامل پرداخت کرده اند، در اولویت قرار داده است. بر اساس آخرین اعلام سازمان حج و زیارت بیش از 72 هزار نفر در این حرکت حضور دارند. این سازمان همچنین اعلام کرد: این افراد در صورت انصراف و بازگشت به روند عادی و اولویت اعزام، امتیاز خود را از دست می دهند (تثبیت بورس).

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها