روسیه: ما موظف به همکاری با تحقیقات لاهه در مورد اوکراین نیستیم

[ad_1]

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که مسکو این حق را برای خود محفوظ می دارد که با تحقیقات دادگاه کیفری بین المللی درباره جنایات جنگی ادعایی در اوکراین همکاری نکند.

به گزارش ایسنا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو ۲۵ آوریل اعلام کرد که دادستان دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) به تیم تحقیقات مشترک زیر نظر آژانس قضایی اروپا (یوروجاست) پیوسته است. مطلع.

زاخارووا با اشاره به تحقیقات بین المللی در مورد سقوط هواپیمای مالزیایی 17 جولای در دونباس، پیش بینی کرد که نتایج تحقیقات جدید “سوگیرانه و یک جانبه” خواهد بود. در سال 2014 به یاد آورد.

این دیپلمات روسی تاکید کرد که تیم جدید شامل “قوی ترین حامیان استفاده از عدالت بین المللی برای بدنام کردن روسیه با نادیده گرفتن کامل واقعیات” است و دادستان دیوان کیفری بین المللی نشان داد که او حتی نمی خواهد وانمود کند که یک نهاد بی طرف است و به محاکمه ای می پیوندد که در آن مجرمان به وضوح شناسایی می شوند.

زاخارووا دادگاه کیفری بین المللی را به “سیاسی” متهم کرد و آن را “نهادی که هیچ ارتباطی با عدالت مستقل ندارد” توصیف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد که کمیته تحقیقات روسیه کشته شدن 2600 غیرنظامی و زخمی شدن بیش از 5000 نفر دیگر را در جریان درگیری در دونباس، عمدتاً در نتیجه استفاده کیف از سلاح های ممنوعه بین المللی، مستند کرده است.

وی افزود: سازمان های غیردولتی جمهوری های دونتسک و لوهانسک بیش از 3000 پرونده جنایت علیه ساکنان این دو جمهوری را به دادگاه کیفری بین المللی ارسال کرده اند، اما هنوز پاسخ روشنی از دادگاه لاهه دریافت نکرده اند.

زاخارووا گفت: ما به شما یادآوری می کنیم که روسیه بخشی از اساسنامه رم دادگاه کیفری بین المللی نیست و موظف به همکاری با آن نیست، اما ما به نظارت دقیق بر کار این نهاد ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها