رواقی به نام علامه مجلسی در حرم بانوی کرامت نامگذاری شد

[ad_1]

ایسنا/ قم معاون فرهنگی آستان مقدس بانوی کرامت گفت: با توجه به خدمات علامه مجلسی (ره) به عالم تشیع و به ویژه خدمات ویژه ایشان در حفظ و انتقال زیارت حضرت معصومه، رواقی در حرم. بانوی کرامت به نام علامه مجلسی نامگذاری شد.

حجت الاسلام مهدی احمدی با اشاره به انتصاب رواقی به نام علامه مجلسی (ره) در حرم کریمه اهل بیت (ع) گفت: قدیمی ترین سندی که در آن زیارت نامه حضرت معصومه (س) وجود دارد. اشاره کرد که علامه نماینده مجلس است.

وی مدعی شد که علامه مجلسی این زیارت نامه فاخر را از کتب زیارتی زمان نقل کرده و از این رو این زیارت را حفظ کرده و به نسل های بعدی منتقل کرده است. مفاتیح و کتب دیگر این زیارت را آوردند.

معاون فرهنگی حرم بانوی کرامت افزود: اگر علامه مجلسی این زیارت را برپا نمی داشت، شاید الان این زیارت ارزشمند و سرشار از معرفت اهل بیت(ع) را نداشتیم. او حق دارد به نحوی یاد و نام این فقیه بزرگ همیشه در حرم مطهر نوسا سنهورا دا دیگنیداد زنده باشد.

وی ادامه داد: این واقعه مبارک و نام شایسته توسط حضرت آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس آن بانوی کرامت صورت گرفت که توجه آستان اعظم رسمی را به این عالم بزرگ جلب می کند.

گفتنی است رواق علامه مجلسی (ره) در ضلع شمالی شبستان امام خمینی (ره) قرار دارد که کتابخانه ویژه و قفسه روباز حرم مطهر و کتاب های ارزشمندی برای مطالعه عمومی قرار دارد. زائران در این رواق قرار دارند.

لازم به ذکر است، طبق تقویم قمری امروز نهم اردیبهشت ماه مصادف با بیست و هفتمین روز از ماه مبارک رمضان سالروز رحلت علامه مجلسی (ره) است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها