رئیس شورای دولتی سودان هفته گذشته مخفیانه با یک هیئت امنیتی اسرائیل دیدار کرد.

[ad_1]

یک منبع عبری زبان فاش کرد که رئیس شورای حکومتی انتقالی سودان هفته گذشته مخفیانه با یک هیئت امنیتی اسرائیل در خارطوم، پایتخت سودان دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رای الیوم، شبکه “کان 11” رژیم صهیونیستی در گزارشی فاش کرد که عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای انتقالی حکومت سودان پس از سفر به مصر و دیدار با رئیس جمهور این کشور از عبدالفتاح عبدالله. فتاح السیسی شب جمعه در خارطوم، پایتخت سودان، مخفیانه با یک هیئت امنیتی اسرائیل دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، به نقل از منابع سودانی که نخواستند نامشان فاش شود، هیئت امنیتی اسرائیل با مقامات نظامی و نظامی سودانی به رهبری البرهان دیدار کرد.

ماه گذشته، البرهان ادعا کرد که نه او و نه ارتش نمی خواهند بر سودان حکومت کنند. وی همچنین گفت: دیدارهای رد و بدل شده بین سودان و اسرائیل اهداف نظامی و امنیتی را دنبال می کند و اهداف سیاسی در میان آنها نیست.

سودان از زمانی که عبدالفتاح البرهان، فرمانده کل ارتش، در 25 اکتبر اقداماتی را اعلام کرد که شامل اعلام وضعیت فوق العاده و انحلال شورای حکومتی و انحلال شورای حکومتی بود، در یک بحران سیاسی عمیق و گسترده قرار گرفته است. شورای وزیران .

رئیس جمهور مصر هفته گذشته در مراسمی رسمی از رئیس شورای حکومتی انتقالی سودان استقبال کرد.

استقبال رسمی مصر نشان دهنده حمایت صریح این کشور از البرهان است که مدت هاست با اعتراضات مردمی در کشورش روبرو بوده است.

رئیس شورای حکومت انتقالی سودان ماه گذشته گفت که دیدارهای متقابل میان کشورش و اسرائیل به جای اهداف سیاسی، نظامی و امنیتی بوده است.

وی افزود: موضوع رابطه با اسرائیل از سوی بسیاری از افراد با حساسیت مطرح می شود و رابطه سودان و اسرائیل مخفی نیست.

البرهان خاطرنشان کرد که همکاری نظامی و امنیتی با اسرائیل برای سودان و در راستای منافع ملی است.

در اواخر سال 2020، اسرائیل و سودان در بحبوحه مخالفت مردمی با انتقال این کشور به مرحله انتقالی که هنوز به انتخاب مقامات منجر نشده است، عادی سازی روابط دو کشور را اعلام کردند.

در 19 آوریل 2021، شورای حاکم و شورای وزیران سودان لایحه‌ای را تصویب کردند که تحریم‌های اسرائیل را که از سال 1958 اجرا شده بود، لغو کرد.

این تحولات با ادامه اشغال سرزمین های عربی و فلسطینی توسط اسرائیل، به مخالفت گسترده مردم عرب و مسلمان منجر شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها