در جنگ رسانه ای محل های دفن زباله به هم ریخته است / ما نیاز به شفاف سازی داریم

[ad_1]

ایسنا/ ایلام نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: امروز در جنگ رسانه ای و تجاوز فرهنگی، حاشیه ها به هم ریخته است و نیاز به شفاف سازی است تا باطل رونق نگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین ˈالله نور کریمی تبارˈ در سلسله نشست های سخنرانی چراغ راه که با حضور جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان برگزار شد، اظهار داشت: ایلام در حسینیه حضرت زینب کبری (س) : خداوند متعال در آیه 155 سوره انعام می فرماید قرآن کریم کتاب مبارکی است که ما نازل می کنیم و از آن پیروی می کنیم، تقوا پیشه کنید تا مشمول رحمت الهی شوید.

ایشان فرمودند تقوای الهی یعنی مواظبت از گناهان و انجام واجبات. وی گفت: یکی از خطرناک ترین عرصه های انسان برای رعایت تقوای الهی همین حوزه رسانه ای است، ارسال خبر، تقوای رسانه ای باید رعایت شود، برای حفظ ارادت رسانه ای در بین رسانه ها بیشتر دقت شود، ارتباط.

وی با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی است که خداوند متعال در اختیار ما قرار داده تا دست خود را مشمول رحمت الهی قرار دهیم، افزود: ما در این ماه مبارک به میهمانی خدا دعوت شده ایم، ماهی است که در آن نفس بکش.» عبادت است، خدا می خواهد ما را نجات دهد و از آتش جهنم دور کند، از طرفی باید حرکت کنیم تا مشمول رحمت الهی شویم.

امام جمعه ایلام مهمترین کار در این ماه مبارک حفظ خود از گناهان است، گفت: یکی از صبرهای بزرگ صبر بر مصیبت است که ثواب آن بیش از هر صبر دیگری است، رسانه ها در این لحظه فعالیت می کنند. جنگ نرم رسانه ای دشمن علیه ارزش ها و باورهای جوانان بسیار مهم و ارزشمند است.

کریمی تبار یادآور شد: کار رسانه ها در جهاد بسیار سخت و تبیین آن سخت است، اولین کسانی هستند که پیامبر گرامی اسلام (ص) را تبیین کردند، خداوند به پیامبر اکرم (ص) می گوید ما قرآن را بر شما نازل کردیم. ، که برای مردم نازل شد. رهبر معظم انقلاب اسلامی در تشریح آن ها بر این نکته فوری و قطعی تأکید کردند که این دو قید نشان از اهمیت جهاد تبیینی دارد که رسانه ها در خط مقدم جهاد تبیینی قرار دارند.

وی گفت: مرحله کنونی مرحله حساسی است، در خط مقدم جنگ، خاکریزها و آتش دشمن مشخص است، اما در شرایط امروز خاکریزها مشخص نیست و اینجا جنگ بسیار سخت است که انسان باید داشته باشد. مواظب باشید خودزنی نکنید و سرعت و تیزبینی داشته باشید.» در نگاه اول با تشخیص درست می تواند با دشمن روبرو شود. امروز دامنه ها به هم ریخته و کار جهاد بسیار سخت شده است که توضیح در آن جهاد بسیار ضروری است.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: در آغاز اسلام اگر شیعیان واقعی و یاران آن حضرت تبیین درستی داشتند غدیر تعطیل نمی شد و خلافت را با نقش امامت که خداوند متعال به آن حضرت عرضه داشت جایگزین می کردند. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم چرا دست مسلمانان را به شهادت رساندند زیرا دشمنان صحنه را اداره می کردند.

کریمی تبار تصریح کرد: امروز یک جوان دلسوز، مدافع ایران، مدافع حق و عدالت و مسلمان باید در فضایی باشد که واقعیت را تبیین کند تا باطل شکوفا نشود.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای تهاجم فرهنگی هزینه می کند، گفت: ما باید هم در مقابل دشمن و هم در مقابل رسانه های دشمن نقش آفرینی کنیم و امروز باید واقعیت ها را تبیین کنیم که به تعبیر قرآن کریم این یک امر است. جهاد کبیر». در این دنیایی که اجازه نمی‌دهد نام شهید حاج قاسم سلیمانی در فضای مجازی در دنیایی که مدعی دموکراسی، آزادی رسانه‌ها و حقوق بشر است منتشر شود، باید واقعیت‌ها را توضیح دهیم.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه اصحاب رسانه باید تلاش کنند در اردوگاه دشمن بازی نکنند و قطعا این انتظار شهدا از ما و اصحاب رسانه است، یادآور شد: تلاش های خوبی در استان توسط اصحاب رسانه انجام شد که قابل تقدیر است. ” .

کریمی تبار ادامه داد: برای رشد و توسعه استان و نجات آن از محرومیت باید دست به دست هم دهیم، اخباری که رسانه ها در استان منتشر می کنند و گزارش می دهند نباید به معنای ایجاد چهره خصوصی از استان باشد. ، اما باید منتظر ماند و توانمندی ها و توانمندی های استان را نشان داد.

وی با بیان اینکه برای توسعه استان باید صدای واحد شنیده شود، گفت: رسانه ها نقش مهمی در مهندسی افکار عمومی دارند و این رزق و توفیقی است که خداوند متعال در اختیار رسانه ها قرار داده است. و باید از فرصت برای خدمت به مردم و توسعه استان استفاده کرد.

امام جمعه ایلام خاطرنشان کرد: باید برای دفاع از اسلام، ارزش های دینی، ایجاد وحدت و خون شهدا تلاش کنیم و امروز رسانه ها علاوه بر مطالبه گری نقش مهمی در توسعه دارند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها