درج قیمت مصرف کننده لوازم خانگی / فنس کشی واحدهای صنفی در صورت تخلف از اول اردیبهشت الزامی است.

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس اداره هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه طبق قانون تمامی فروشندگان موظف به درج قیمت بر روی اجناس خود هستند، گفت: با هماهنگی مدیرکل زندان انجام شد. سازمان مهر و موم خواهد شد.

ابوالفضل چمندی امروز 30 فروردین ماه در حاشیه بازدید از بازار امیر مشهد که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همراه بود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شما کالا، تا قیمت آن برای مشتری مشخص باشد. قیمت نیز باید بر اساس فاکتور خرید باشد، بنابراین سود سه درصد برای خرده فروشان و هفت درصد برای خرده فروشان به قیمت خرید اضافه می شود و سپس به مشتری فروخته می شود.

وی افزود: هیچکدام از این موارد در اکثر اتحادیه های لوازم خانگی این بازار مشاهده نشده است و به همین دلیل امروز برای برخی از اتحادیه ها پرونده تخلف تشکیل شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: بر اساس گزارش های مردمی مهجوری در بازار لوازم خانگی رخ داده است. بدین ترتیب این بازدید در راستای تنظیم و اجرای صحیح قوانین مصوب صورت گرفت.

درج قیمت مصرف کننده لوازم خانگی / فنس کشی واحدهای صنفی در صورت تخلف از اول اردیبهشت الزامی است.

چمندی ادامه داد: بازدید امروز ما هشدار و اطلاع رسانی برای سایر مجموعه های صنفی است. در صورت عدم رعایت موارد فوق تا اول اردیبهشت با هماهنگی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان واحدهای متخلف به صورت قطعی تعطیل خواهند شد.

در ادامه امیررضا رجبی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص طرح مبارزه با قاچاق کالا گفت: از 15 فروردین ماه سال جاری طرح مبارزه با قاچاق کالا از دو بند شامل شوک آغاز می شود. جاذب ها و باتری ها

وی ادامه داد: از 15 خردادماه 50 قلم دیگر به طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه می شود. در این زمینه به تامین کنندگان و تولیدکنندگان توصیه شده است.

درج قیمت مصرف کننده لوازم خانگی / فنس کشی واحدهای صنفی در صورت تخلف از اول اردیبهشت الزامی است.

وی گفت: هر کالایی که فاقد کد رهگیری و کد شناسایی باشد و در سامانه جامع معاملات قابل رهگیری نباشد، از نظر ما کالای قاچاق محسوب می شود. بنابراین تا زمان اجرای طرح فرصت دریافت کد رهگیری وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی درباره قیمت کالاها گفت: روی برخی کالاها هم قیمت تولید کننده و هم قیمت مصرف کننده درج شده است. از آنجایی که طرح قیمت گذاری محصولات هنوز رایج نشده است، ممکن است برخی از کالاها قبل از اعلام این طرح تولید و توزیع شده باشد، اما اکنون این طرح توسط تولیدکنندگان آغاز شده است.

رجبی ادامه داد: از اول اردیبهشت ماه سال جاری، قیمت تولید کننده و قیمت مصرف کننده باید روی همه کالاها درج شود. در غیر این صورت با متخلفان مجازات و امکان پلمب واحدهای صنفی وجود خواهد داشت.

در این بازدید پرونده تجاوز جنسی علیه چند اتحادیه در بازار امیر مشهد تشکیل شد. عمده تخلفات اتحادیه ها عدم درج قیمت اجناس بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها