خلاء قانونی برای مقابله با ناهنجاری های فرهنگی نداریم/ برخورد جدی با مظاهر عمومی فساد

[ad_1]

ایسنا/ گلستان رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به وظایف قانونی ادارات و نهادها برای پیشگیری و برخورد با ناهنجاری های فرهنگی گفت: خلاء قانونی برای این امر وجود ندارد.

حیدر آسیابی در جلسه امروز شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با اشاره به اینکه در زمینه برخورد با مظاهر علنی فساد و در بحث عفاف و حجاب خلأ قانونی نداریم، افزود: سال 1384 سال شورا است. انقلاب که در مصوبات آن بیش از 300 وظیفه برای 26 دستگاه تعیین شده بود که باید اجرا شود.

وی گفت: متأسفانه وضعیت موجود در این منطقه نتیجه رها شدن اقدامات انجام شده در این منطقه است. این بدان معناست که دستگاه های مسئول وظایف خود را انجام نداده اند.»

رئیس کل دادگستری استان گلستان با تاکید بر اینکه مجازات آخرین راه در رابطه با عفاف و حجاب است، ادامه داد: اولویت و تمرکز اصلی ما در این حوزه انجام فعالیت های فرهنگی و ترویجی است.

آسیابی تصریح کرد: در جلسه امروز با جدیت وارد این حوزه می شویم و در سه بند اجرایی نظارت و نظارت و گزارش برای اجرای قانون توسعه عفاف و حجاب گام برداشته می شود.

وی با تاکید بر اینکه بازرسی و بازرسی دستگاه های اجرایی نیز برعهده سازمان بازرسی کل کشور خواهد بود، خاطرنشان کرد: گزارش و بازرسی از کلیه اقدامات دستگاه ها بر عهده دبیر امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سازمان بازرسی کل کشور محول شده است. استان

رئیس دیوان عدالت استان گلستان تصریح کرد: امیدواریم با تلاش استاندار و عزم دستگاه های اجرایی و فعال شدن دستگاه هایی که دارای وظایف سیاست گذاری در حوزه هستند، شاهد بهبود وضعیت موجود باشیم. عفاف و حجاب».

استاندار گلستان با اشاره به اینکه تمامی دستگاه ها موظفند برای اجرای برنامه های مبارزه با مظاهر عمومی فساد با دستگاه قضایی همکاری تنگاتنگی داشته باشند، افزود: مقرر شد طرح های اردویی ویژه مناطق آسیب پذیر استان از جمله النگ دره تهیه شود.

زنگنه ادامه داد: در این طرح ها محور همه اقدامات در گام اول مشارکت مردمی و با حضور امیران امر به معروف و نهی از منکر و حمایت نهادهای فرهنگی از اقدامات ترویجی همراه با اقدامات سلبی است. “

استاندار گلستان گفت: با انجام همه این اقدامات و برنامه ها با استفاده از ظرفیت همه دستگاه هایی که تعیین تکلیف شده و وظایف آنها کاملا مشخص است، مطمئن هستیم که می توانیم فضا را به سمت زندگی خوب در استان سوق دهیم. گلستان.”

به گزارش ایسنا، جلسه امروز شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با حضور استاندار گلستان و مدیران دستگاه های اجرایی با موضوع ساماندهی برخورد با مظاهر عمومی فساد در جامعه برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها