حضرت خدیجه کبری (س) اسوه وفاداری و فداکاری است

[ad_1]

زندگی حضرت خدیجه کبری(س) از لحظه ای که به پیامبر اکرم(ص) پیشنهاد ازدواج داد و سپس تمام اعتبار و دارایی خود را وقف پیامبر(ص) کرد تا در شرایطی که همه در حمایت از همسر خود به تبلیغ دین بپردازند. در پیشگاه پیامبر اکرم (ص) نمونه کامل وفاداری و فداکاری را به عنوان درس زندگی به ما نشان می دهد.

حجت الاسلام محمد پیکری، استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با ایسنا، به بهانه وفات حضرت خدیجه کبری (س) به بیان ویژگی های شخصیتی خود پرداخت و گفت: حضرت خدیجه کبری (س) تنها اولین مسلمان نبود. زن بر اساس روایات مذاهب اسلامی است، اما زن و مرد الگوهای وفاداری به رسول خدا (ص) هستند.

وی ادامه داد: گام برداشتن در برابر حقانیت رسول الله (ص) از مهمترین ویژگی های این بانوی بزرگوار است. زمانی که ذات حضرت خدیجه کبری (س) خواستار خواستگاری محمد امین و خواستگاری از او شد، نقطه آغاز معراج آن حضرت در مقابل نور پیامبر اکرم (ص) بود.

وی افزود: این مدل باید مورد استفاده قرار گیرد، به این معنا که در جامعه‌ای که در اطراف ما افراد جوان، مومن، کارآمد، قابل اعتماد و خودآموخته وجود دارد، به طور سنتی نباید مردان را منحصراً به زنان پیشنهاد کنیم و هیچ اشکالی ندارد. “، او گفت. زن مؤمنی که به خدا ایمان دارد، باید از مردی متقی و شایسته خواستگاری کند و این الگو را حضرت خدیجه (س) پیش روی ما گذاشت.

حجت الاسلام پیکری تصریح کرد: البته خواستگاری شما از رسول خدا (ص) با حفظ آبرو و کرامت این بانو انجام شد. رسول خدا انسانی برگزیده خداوند برای انجام رسالت بود. پس حضرت خدیجه(س) قطب نمای درستی داشت.

وی افزود: اطاعت زوجین از دیگر مسائلی است که در سیره رسول الله (ص) و حضرت خدیجه (س) شاهد آن هستیم. اگر همسر انسان طرف حق باشد، انسان موظف است طرف او باشد. وقتی همسرتان پیامبر خدا شد و از نظر روحی رشد کرد، قطعاً همسرتان باید اولین کسی باشد که به او ایمان می آورد. این مدل را نیز حضرت خدیجه کبری (س) در مقابل ما قرار داد.

این معلم اخلاق با اشاره به مسئله ایثار به عنوان یکی دیگر از ویژگی های حضرت خدیجه(س)، خاطرنشان کرد: خداوند متعال در آفریده های زن و مرد تفاوت های حکیمانه قرار داده است، زنان متعهدتر و وفادارتر از مردان هستند و حضرت خدیجه(س) او تا آنجا پیش رفت که همه دارایی خود اعم از مال و منزلت و جان را در اختیار پیامبر (ص) قرار داد تا جایی که رسول خدا (ص) در غم از دست دادنش فرمود: خدیجه همه چیز را فدای اسلام کرد. ” فراموش نکنیم حمایت این خانم زمانی بود که همه در مقابل رسول خدا (ص) ایستاده بودند.

پیکری افزود: بنابراین وفاداری زنان الگویی است که حضرت خدیجه(س) به طور کامل نشان داده است و واضح است که مردان نیز باید قدردانی پیامبر اکرم(ص) را بیاموزند و ببینند که ایشان چگونه از همسر خود قدردانی کردند. رسول خدا (ص) همواره از حضرت خدیجه کبری (س) ستایش کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها