حج گران تری در پیش است

[ad_1]

رئیس کمیسیون حج نیجریه در ارتباط تصویری با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به صحبت های اخیر خود با مقامات سعودی گفت: هزینه های حج آینده نسبت به سال های گذشته گرانتر است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، مسئولان حج از جمهوری اسلامی ایران و نیجریه در یک ارتباط تصویری در خصوص مراسم حج پیش رو به تبادل نظر پرداختند و از توسعه روابط و همکاری های دو کشور در این زمینه استقبال کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب – نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت – با اشاره به تشابهات فرهنگی و مذهبی دو کشور، خواستار بررسی این شباهت ها در راستای منافع دو ملت شد.

وی با اشاره به حضور مسلمانان در حج پس از وقفه دو ساله گفت: برگزاری این جلسات می تواند منجر به استفاده بهینه از تجربیات کشورهای اسلامی در جهت هم افزایی در برنامه های مذهبی شود.

نواب همچنین یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در حوزه حج و زیارت فعالیت های مختلفی داشته است، از تشکیل کاروان ها تا تدوین حدود دو هزار جلد کتاب، آموزش جدید و روشمند و استفاده از روحانیون قابل همکاری با نیجریه. .

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: امیدواریم همکاری و هماهنگی هیئت های حج در ایران و نیجریه در زمینه های مختلف حج و عمره به ویژه در حوزه های اداری و فرهنگی منجر به امضای تفاهم نامه شود. یک یادداشت تفاهم».

ذکرالله کنله حسن، رئیس کمیسیون حج جمهوری فدرال نیجریه نیز این دیدار را فرصتی برای بحث در مورد حج آینده خواند و گفت: آماده همکاری برای توسعه وحدت بین مسلمانان، بهبود حج و تبادل اطلاعات در این زمینه هستیم. حوزه.”

رئیس کمیسیون حج نیجریه با اشاره به سفر اخیر خود به عربستان و گفتگو با مسئولان حج عربستان گفت: به نظر می‌رسد هزینه‌های حج آینده نسبت به سال‌های گذشته گران‌تر باشد.

عربستان سعودی پس از دو سال محدودیت، موافقت خود را با برگزاری مراسم حج علنی امسال با حضور حدود یک میلیون زائر از داخل و خارج از کشور اعلام کرد. به گفته وزارت حج عربستان، از این یک میلیون، حدود 150 هزار نفر از داخل عربستان خواهد بود و مابقی سهمیه بین کشورهای اسلامی توزیع خواهد شد. عربستان برای زائران زیر 65 سال شرط سنی تعیین کرده است و حضور آنها مشروط به تزریق دو دوز واکسن کرونا و گواهی منفی آزمایش کرونا است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها