تور ملی فناوری ویژه کارشناسان سازمان های نوآور کشور برگزار می شود

[ad_1]

رئیس هیأت مدیره انجمن علمی پارک های علم و فناوری و سازمان های نوآوری ایران از آغاز اجرای طرح «تور ملی فناوری» از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد و گفت: رشته ها خانواده پسند خواهد بود.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، علی معتمدزادگان وی در خصوص برنامه ملی «تور ملی فناوری» گفت: این طرح برنامه ای است که به سفارش معاونت فناوری وزارت علوم و توسط انجمن پارک های علم و فناوری و سازمان های نوآوری و فناوری ایران اجرا می شود و هدف آن است. کمک به کارشناسان در سازمان های نوآوری مانند مناطق نوآوری، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و شتاب دهنده ها.

وی گفت: در قالب تورهای فناوری، متخصصان این مراکز به انتقال تجربیات و یا اجرای طرح نوآوری با توجه به تجربه موفق پارک اقدام خواهند کرد.

معتمدزادگان ارائه آموزش های لازم و شبکه سازی بین مراکز نوآوری را از دیگر ماموریت های این برنامه ملی عنوان کرد و یادآور شد: دوره های تکمیلی و آموزشی برای متخصصان حوزه ستادی برگزار می شود. ما در زمینه هایی مانند شرکت های حقوقی، واگذاری زمین، پروژه های عمرانی، نظارت و ارزیابی، پذیرش، راهنمایی و سایر حوزه ها، هر کدام در هر جزیره، بر اساس آزمون و خطا، تجربیاتی به دست آوردیم و گاه تجربیات خوبی به دست آمد.

رئیس هیئت مدیره انجمن علمی پارک‌های علم و فناوری و سازمان‌های نوآوری ایران خاطرنشان کرد: موضوعات تخصصی و در نهایت ایجاد یک شبکه تعاملی بین آنها.

معتمدزادگان ادامه داد: در انجمن علمی پارک های علم و فناوری چندین دوره آموزشی برای این متخصصان برگزار می کنیم که اولین آن طراحی فضای فیزیکی پارک های علم و فناوری است و پس از دوره های آموزشی در زمینه هایی مانند نظارت و ارزیابی، جذب نیرو. و پذیرش، مدیریت فرآیند مراکز رشد، امور حقوقی و قراردادهای پژوهشی از دیگر اولویت های آموزشی است.

وی با بیان اینکه این دوره ها از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وزارت علوم متولی اجرای این برنامه است، عناوین این دوره ها با هماهنگی این معاونت تعریف می شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن علمی پارک‌های علم و فناوری و سازمان‌های نوآوری ایران تصریح کرد: برنامه عملیاتی طرح ملی ایرانگردی فناوری باید از اردیبهشت ماه اجرایی شود، اما چون تحقق آن مانع از نشست سران می‌شود. پارک های علم و فناوری به تعویق افتاد و از اواخر اردیبهشت شاهد اجرای این برنامه بودیم.

به گزارش ایسنا، تورهای فناوری بخشی از مجموعه برنامه های توسعه فناوری و آشنایی جامعه هدف با اقتصاد دانش بنیان و تغییرات فضای کسب و کار با پیروی از تکنیک است.

سفرهای علمی علاقه مندان به فناوری، فناوران و فعالان تجاری در حوزه فناوری منجر به تعامل مستقیم، حضور در محیط و درک بهتر شرایط و ویژگی های فناوری بین عرضه و تقاضای فناوری های موجود می شود.

آشنایی فناوران استانی با شرکت ها و واحدهای فناور مستقر در سایر پارک ها و مراکز دانش بنیان، آشنایی فناوران استانی با شرکت های فعال در صنعت، آشنایی دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه با توانمندی های شرکت های دانش بنیان استانی، آشنایی با دانشجویان و اساتید با پارک علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان، ایجاد بستر مناسب برای تعامل بین دانشجویان و اساتید با فناوران صنعتی و شرکت های فناور و ایجاد انگیزه در دانشجویان برای ورود به عرصه اقتصاد دانش بنیان از اهداف این برنامه است. ملی.

مخاطبان این برنامه ملی مراکز و واحدهای مستقر در پارک های علم و فناوری، اساتید، اساتید و دانشجویان، دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، مدیران اجرایی، کارآفرینان کوچک و بزرگ و سرمایه گذاران هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها