تعیین تکلیف تجویز و اصلاح روشهای غربالگری جنین در ماده 53 قانون جمعیت جوان

[ad_1]

رئیس اداره جمعیت جوانان و رئیس اداره سلامت جمعیت و اردوی جوانان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ماده 53 قانون حمایت از خانواده و جمعیت جوانان با هدف حفظ سلامت مادر و جنین است.

به گزارش ایسنا، دکتر. صابر جباری گفت: برای حفظ سلامت مادران و جنین ها در ماده 53 قانون حمایت از خانواده و جوانان، نحوه تجویز و عمل و اصلاح روش های غربالگری و تشخیص توسط پزشکان به خوبی مشخص شده است.

وی همچنین گفت: در این ماده قانون هدف اصلی حفظ سلامت مادر و جنین است. تا جان مادر به ویژه جنین با مراجعه های غیرحرفه ای و اقدامات تهاجمی تهدید نشود.

رئیس اداره جوانان جمعیت و رئیس دبیرخانه سلامت جمعیت و مرکز جوانان وزارت بهداشت گفت: با تصویب این قانون، آزمایش‌های تشخیصی و تصویربرداری بر اساس استانداردهای علمی دقیق‌تر و زودتر انجام می‌شود و استرس بیش از حد ایجاد می‌شود. برای مادر در دوران بارداری شیرین جلوگیری می شود».

جباری افزود: انجام آزمایش های غربالگری و تشخیص ناهنجاری های جنینی نه به اجبار پزشک بلکه توسط والدین و البته با تشخیص پزشک متخصص از اعمال هزینه های اضافی برای بسیاری از افراد کم درآمد، خانواده های فقیر و مستضعف جلوگیری می کند. ” انجام یا عدم انجام آزمایشات غربالگری عاقلانه تر از یک پزشک درجه یک (پزشک عمومی) است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: ارزیابی، نظارت و نظارت بر اجرای این بند از قانون به منظور حفظ سلامت مادر و جنین، ارزیابی عملکرد پزشکان، آزمایشگاه‌ها و مراکز تصویربرداری و جلوگیری از هرگونه سلیقه شخصی. کسب منافع مالی بیشتر، کل فرآیند درخواست، انجام، ثبت داده های آزمایشگاهی و تصویری در سامانه الکترونیکی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال طراحی و پیاده سازی است، ثبت و نتیجه شفاف خواهد شد. هوشمندی، رعایت اصول محرمانه بودن؛ چیزی که الان وجود ندارد، اما گزارش های رسمی و غیررسمی برعکس است.

رئیس اداره جمعیت جوانان و رئیس دبیرخانه مرکز سلامت جمعیت و جوانان وزارت بهداشت نیز گفت: برای بیمه پایه و تکمیلی، تشخیص و درمان خوبی برای همه افراد به ویژه برای خانواده های نیازمند و نیازمندان

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی وزارت بهداشت، وی در پایان افزود: آنچه باعث ایجاد شبهه گاه و بیگاه در فضای مجازی و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم می شود، تاخیر در ابلاغ دستورالعمل اجرایی ماده 53 است که انتظار می رود به زودی به اطلاع عموم برسد. گمانه زنی های نادرست عمدی یا جاهلانه در این زمینه به دروغ مهر و موم می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها