تحویل محصولات جدید و دانش بنیان تا پایان سال جاری

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان مدیرعامل شرکت فرآورده های نسوز ایران گفت: امسال علاوه بر رسیدن به ظرفیت اسمی تولید، تلاش می کنیم گروه جدیدی از محصولات دانش بنیان را نیز تولید و روانه بازار کنیم.

علی تدین در نشست با خبرنگاران با اشاره به فعالیت این مجموعه از سال 56 تاکنون، گفت: بیشترین تولید این مجموعه در سال های گذشته 42 هزار تن بوده است. در سال 1998 حدود 40000 تن تولید داشتیم و در سال 1999 این تولید را به 50000 تن رساندیم یعنی 25 درصد افزایش تولید داشتیم به طوری که تولید مجموعه در پایان سال 99 بالاترین میزان را داشت. تولید در حیات شرکت

وی گفت: در سال 1400 با تلاش کارکنان این مجموعه ظرفیت تولید به حدود 54 هزار تن رسید و تولید ما نسبت به سال 98 33 درصد افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت فرآورده های نسوز ایران افزود: در سال 1377 که بیشترین تولید آجر نسوز را در آن شرکت داشتیم، 30 هزار تن آجر تولید شد در حالی که آجر نسوز فرآیند تولید سخت تری دارد. در سال 1378 تولید آجر به 37000 تن و در سال 1400 تولید آجر به بیش از 41000 تن رسید که روند افزایشی داشت و تاکنون این میزان تولید در شرکت بی سابقه بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سال 1400 به مجموع تولید حدود 54 هزار تن فرآورده های نسوز رسیده ایم، گفت: ظرفیت اسمی شرکت 60 هزار تن در سال است که امیدواریم با توسعه سال 1400 برای اولین بار به این میزان دست پیدا کنیم.

تدین بیان کرد: در سال 99 نزدیک به 500 میلیارد تومان فروش داشتیم که نسبت به سال 98 حدود 54 درصد رشد داشتیم و در سال 1400 فروش 815 میلیارد تومانی داشتیم که نسبت به سال 99 (سال قبل) 66 درصد افزایش داشت.

وی همچنین به فعالیت هایی که منجر به رشد تولید و فروش محصولات این شرکت شد اشاره کرد و گفت: 7 پروژه در کارخانه زیباشهر داشتیم. از این 7 پروژه در زیباشهر، 6 پروژه به اتمام رسیده و یک پروژه نیز تا پایان اردیبهشت ماه به اتمام می رسد.

مدیرعامل شرکت فرآورده های نسوز ایران به پروژه های اجرا شده در این شرکت اشاره و تصریح کرد: راه اندازی خط تولید 10 هزار تنی، تهیه مواد اولیه توسط پیمانکاران ملی، راه اندازی و نوسازی سه دستگاه پرس با کمک یک شرکت داخلی. مبتنی بر دانش و راه اندازی کوره ای با ظرفیت 3000 تن در سال که به مدت 7 سال (در سال 1378) بیکار بود مجدداً راه اندازی شد و کوره دیگری با ظرفیت 3000 تن در سال طراحی، ساخته و نصب شد. و راه اندازی شد، در حال حاضر در حال انجام است. در حال تولید است همچنین اضافه شدن خط توزین مهندسی معکوس به خطوط موجود که به تنوع و افزایش ظرفیت تولید کمک زیادی کرده است را می توان از دیگر پروژه های اجرا شده در این شرکت نام برد.

وی افزود: پروژه نهاوند 97 درصد پیشرفت داشته و انشاالله مشعل شما روشن و تا پایان اردیبهشت ماه محصول تولید می شود. پروژه جامبزه تا پایان خرداد ماه راه اندازی می شود.

تدین یادآور شد: در سال گذشته فاز اول یک پروژه شلوغی را راه اندازی کردیم که در حال بهره برداری است و هم اکنون فاز دوم این پروژه در حال انجام است که مواد اولیه مصرفی شرکت تولید می شود.

وی خاطرنشان کرد: تمام پروژه هایی که در آن سال ها اجرا نشد و از اواخر سال 99 شروع شد، در یک سال به اتمام رسید. این می تواند یک رکورد باشد که صفر تا صد پروژه را در یک سال شروع و به اتمام رساندیم.

وی تاکید کرد: با اجرای این پروژه ها به یک شرکت شبه هلدینگ تبدیل می شویم و سه کارخانه خواهیم داشت.

تحویل محصولات جدید و دانش بنیان تا پایان سال جاری

مدیرعامل شرکت فرآورده های نسوز ایران افزود: نهاوند و جانبه در واقع صنایع اصلی ما هستند و بخش مهمی از مواد اولیه را تامین می کنند و محصولات جدیدی تولید می شود. ما همچنین بسیاری از وابستگی های صنعت به دنیای خارج را کاهش داده ایم.

تدین خاطرنشان کرد: برای اولین بار در کشور آجر تولید می کنیم که برای کوره بلند فولادی استفاده می شود. ما ایران را تولید خواهیم کرد و امیدواریم به زودی رکورد عملکرد چین را بشکنیم.

وی با اشاره به دانش بنیان بودن این صنعت و استفاده از این توانایی برای تولید محصولات جدید در صنعت دیرگداز، گفت: در این راستا 5 طرح تحقیقاتی منجر به تولید 5 محصول جدید شده است که 3 مورد از آنها تولید یک محصول جدید است. محصول قابل فروش.” پیشرو در بازار. همچنین پروژه های شرکتی را با کمک شرکت های فناور و دانش بنیان اجرا کردیم.

مدیرعامل شرکت فرآورده های نسوز ایران گفت: امیدواریم در سال آینده علاوه بر رسیدن به ظرفیت اسمی، مجموعه ای از محصولات جدید دانش بنیان را نیز تکمیل و با مواد اولیه تولید داخل وارد بازار کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت فرآورده های نسوز گفت: اگر فرآورده های نسوز تولید نشود بسیاری از صنایع از جمله سیمان، فولاد، قند، شیشه، کاشی، سرامیک، پالایشگاه و پتروشیمی متوقف می شوند و صنعتی نداریم که تولید نشود. وابسته به صنایع نسوز.”

تدین در ادامه با بیان اینکه در سال 1400 مجوز صادرات داشتیم و 700 هزار دلار آمریکا صادرات داشتیم، گفت: امیدواریم به عنوان بزرگترین تولیدکننده فرآورده های نسوز کشور بتوانیم صادرات بیشتری را در سال جاری داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به مشکلات ناشی از گرانی ارز و مهمتر از آن مشکلات تامین مواد اولیه خاطرنشان کرد: با وجود این مشکلات سعی کرده ایم به گونه ای عمل کنیم که تحریم ها تاثیر چشمگیری بر تولید ما نداشته باشد، این راهکارها. ” مصرف مواد اولیه در کشور بوده است. شیوع کرونا مشکلاتی را نیز برای ما به وجود آورده است، از جمله مشکلات زیادی برای حمل کالا از چین در مقاطع مختلف، اما کارکنان این مجموعه با تلاش خود شرایط را تغییر دادند و به موفقیت های بی نظیری دست یافتند.

تحویل محصولات جدید و دانش بنیان تا پایان سال جاری

وی ادامه داد: با اجرای طرح های جدید، ظرفیت اشتغال مجتمع افزایش یافت و عملاً به همان میزان که اشتغال بهبود یافت، ناشی از تولید محصولات جدید دانش بنیان از نوع اشتغال دانش بنیان بود، به طوری که تولیدات هر دو سایت جدید هستند.” قبلاً این نوع محصول در شرکت تولید نمی شد و جزء سبد محصولات شرکت نبود.

مدیرعامل شرکت فرآورده های نسوز ایران در پاسخ به ایسنا به ایفای مسئولیت های اجتماعی این شرکت اشاره کرد و گفت: هر ساله بودجه ای برای فعالیت های اجتماعی در قالب اقداماتی مانند بهبود اشتغال معتادان، کمک به خانواده های بی سرپرست، کمک به کودکان مبتلا به معتادان در نظر گرفته ایم. بیماری های خاص و غیره

وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره فعالیت های زیست محیطی این مجموعه گفت: در سال 98 به یک شرکت سبز تبدیل شدیم و تمام تلاش خود را کردیم که محیط زیست را آلوده نکنیم. از این نظر فعالیت هایی را آغاز کرده ایم که انتظار داریم در سال جاری شاهد نتایج آن باشیم. این پروژه ها نیاز به مطالعه و اجرای دقیق دارند و ساده نیستند، بنابراین نیاز به کار دانش بنیان دارند که انتظار داریم در نیمه اول سال جاری شاهد تغییر چشمگیری در بهبود فضای شرکت باشیم.

تدین در خاتمه خاطرنشان کرد: بیش از 97 درصد افرادی که در این مجموعه به کار می گیریم بومی منطقه هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها