بیش از 22000 سلاح غیرقانونی در سال 1400 کشف کرد

[ad_1]

رئیس پلیس پیشگیری کشور از کشف 22 هزار و 238 قبضه سلاح غیرمجاز در سال 1400 خبر داد و گفت: با قاچاقچیان سلاح جنگی برابر قانون برخورد می شود.

به گزارش ایسنا، سردار مهدی معصوم بیگی با بیان اینکه در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با قاچاقچیان، حاملان و نویسندگان سلاح های غیرمجاز، طرح های متعددی توسط شعب پلیس پیشگیری در سراسر کشور اجرا شد، اظهار کرد: این طرح ها در دستور کار قرار گرفت. از پاسگاه ها، یگان های امداد و محیط بانان دلسوز و فعال در یگان های حفاظت محیط زیست کشور، ۲۲ هزار و ۲۳۸ قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز در سال ۱۴۰۰ کشف شد.

وی با بیان اینکه طبق قانون هرکس اسلحه یا اسلحه شکاری و قطعات آن یا مهمات موثر را به طور غیرقانونی خریداری، نگهداری و حمل کند حسب مورد به حبس محکوم می شود، افزود: از مجموع سلاح های غیرمجاز. کشف شده در سال گذشته 3 هزار و 335 قبضه سلاح غیرمجاز و 13 هزار و 703 قبضه سلاح شکاری غیرمجاز توسط پلیس و پاسگاه ها و یگان های امدادی و همچنین 70 قبضه سلاح غیرمجاز و 5 هزار و 130 قبضه سلاح شکاری کشف شده است.

به گزارش سایت پلیس، معصوم بیگی با تاکید بر تشدید برخورد با حاملان انواع سلاح های غیرمجاز، خاطرنشان کرد: داشتن هرگونه سلاح غیرمجاز که امنیت مردم را تهدید کند خلاف قانون و خط قرمز پلیس است. بنابراین پلیس با دارندگان این گونه سلاح ها و قاچاقچیان سلاح قاطعانه برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها