به روز رسانی کمک هزینه های تحقیقاتی و آزمایشگاهی

[ad_1]

ایسنا/ لرستان معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کمک هزینه های تحقیقاتی و آزمایشگاهی باید به روز شود.

دکتر. علی خیرالدین در همایش ملی مجازی بزرگداشت زادروز حکیم اسماعیل جرجانی و روز ملی آزمایشگاه که به همت دانشگاه لرستان برگزار شد، در خصوص اهمیت حرکت از تجهیزات آزمایشگاهی سنتی به تجهیزات مدرن و پیشرفته صحبت کرد.

وی با اشاره به جایگاه فناوری های پیشرفته گفت: بدون تجهیزات پیشرفته نمی توان به پیشرفت های بزرگ دست یافت.

معاون فناوری و نوآوری وزیر کشور تصریح کرد: کمک هزینه های تحقیقاتی و آزمایشگاهی باید بر اساس حمایت از تحقیقات پژوهشی و کاربردی ارتقا یابد.

این مقام مسئول همچنین بر اهمیت نقش آفرینی در پارک های علم و فناوری کشور در حوزه فناوری های پیشرفته و شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.

دکتر. احمد آقایی، رئیس هیئت مدیره انجمن تحقیقات آزمایشگاهی ایران نیز در این همایش، نوسازی تجهیزات آزمایشگاه های کشور را در راستای کمک به توسعه کشور دانست.

وی از تیم مدیریتی دانشگاه لرستان به ویژه دکتر دکتر قدردانی کرد. علی نظری مدیر دانشگاه لرستان برای میزبانی همایش بزرگداشت روز ملی آزمایشگاه.

رئیس هیئت مدیره انجمن تحقیقات آزمایشگاهی ایران خواستار تهیه و اجرای سیاست ملی و راهبردی آزمایشگاهی کشور و داشتن برنامه و چشم انداز راهبردی در نظام آزمایشگاهی کشور شد.

وی همچنین گزارشی از مهم ترین فعالیت ها و اقدامات انجام شده توسط انجمن تحقیقات آزمایشگاهی ایران ارائه کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها