بهانه های خودروسازان برای توجیه ایمنی ضعیف خودرو، مردم را بیش از پیش عصبانی می کند

[ad_1]

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه شاهد بهانه تراشی خودروسازان برای توجیه بی کیفیتی و ایمنی خودروها هستیم که باعث عصبانیت مردم می شود.

جلال رشیدی کوچی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تصاویری که اخیرا منتشر شده از باز نشدن ایربگ خودروی 206 در تصادف در اتوبان همت تهران، اظهار کرد: کیفیت نامطلوب خودروهای داخلی برایم آشکار شد. هر چه بیشتر در مورد آن صحبت کنیم، به نظر می رسد که آب بیشتری به هاون برخورد می کند. به جای افزایش روز به روز کیفیت خودروهای ملی، شاهد کاهش کیفیت آن ها هستیم.

رویه فعلی در صنعت خودرو نشان می دهد که جان مردم برای مدیران این صنعت اهمیتی ندارد و به نظر می رسد تنها به فکر منافع خود هستند.وی همچنین بیان کرد: کاهش کیفیت خودروهای ملی و نحوه توزیع و افزایش قیمت آنها نیز حکایت از افزایش قیمت تعرفه اینترنت دارد. این باعث می شود مردم هر روز ناراضی تر شوند. همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند مردم از وضعیت صنعت خودرو ناراضی هستند و حق با آنهاست. سوال ما این است که چرا با وجود کیفیت پایین خودروهای داخلی که منجر به فوت افراد در تصادفات بی شمار به دلیل ضعف ایمنی می شود، اقدامی صورت نمی گیرد؟

ما با رویه فعلی در صنعت خودرو به جایی نخواهیم رسید

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بارها از وضعیت صنعت خودرو انتقاد کرده ام. چند روز پیش سوال دیگری از وزیر صمت پرسیدم. اما با این رویه در این صنعت، ما راه به جایی نخواهیم برد. ما از خودروهایی استفاده می کنیم که طراحی و تکنولوژی آنها 30 سال قدمت دارد. نمی توان گفت که این خودروها به اندازه کافی ایمن هستند.

وی افزود: متاسفانه بهانه هایی از سوی خودروسازان مطرح می شود که باعث عصبانیت مردم می شود. اینکه مدیران صنعت خودرو در توجیه بی کیفیتی خودروها و باز نکردن کیسه هوا در تصادفات می گویند این خودروها با زاویه مناسب تصادف نکرده اند، شوخی تلخی است. این نشان از شجاعت مدیران این صنعت دارد و اینکه انگار جان مردم برای این افراد اهمیت چندانی ندارد.

وی افزود: همه کسانی که با این کیفیت نامطلوب از این صنعت حمایت می کنند انگار فقط به فکر منافع خود هستند. ما سعی می کنیم این روند را اصلاح کنیم. از رسانه ها هم تشکر می کنم. این تقاضا باید با جدیت ادامه یابد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها