بستر مناسبی برای توسعه روابط ایران و ارمنستان وجود دارد

[ad_1]

ایسنا/ کرمان نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس کاهش تعاملات اقتصادی و تجاری ایران و ارمنستان را در شرایط کنونی ارزیابی کرد و گفت: .

شهباز حسن پور در دیدار با سفیر ارمنستان با اشاره به تشابهات تاریخی دو ملت گفت: دوام روابط پایدار دو همسایه تاریخی ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران سابقه طولانی دارد.

وی در این خصوص افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان همواره بر اساس نیازها و تعاملات ویژه دو کشور همسایه بوده است و تحولات و تحولات جهانی نتوانسته خللی در توسعه روابط بین دو کشور ایجاد کند. دو کشور. .

نماینده مردم سیرجان و بردسیر مجلس شورای اسلامی با اشاره به موقعیت اقلیمی خاص استان کرمان گفت: چهارفصل بودن استان کرمان با وجود معادن متعدد در این استان و همچنین محصولات کشاورزی بی نظیر سرمایه گذاری و تعامل با سایر کشورها به ویژه ارمنستان ایجاد می کند.

وی با اشاره به معادن غنی مس و فولاد استان تاکید کرد: استان کرمان آمادگی کامل برای همکاری در جهت ارتقای روابط واردات و صادرات جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان را دارد.

حسن پور بیگلری با اشاره به ظرفیت بالای این استان در حوزه کشاورزی خاطرنشان کرد: 80 درصد تولید پسته ایران در کنار سایر محصولات معدنی و صنعتی با وجود چهار فرودگاه فعال در این استان بستر مناسبی برای تقویت است. روابط جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان ارائه می شود.

حسن پور بیگلری با استقبال از برادری شهرهای ارمنستان و یکی از شهرهای استان کرمان گفت: روابط همسایگی و تاریخی به دلایل مختلف می تواند دو ملت را به هم نزدیک کند و امضای تفاهم نامه برادری نقطه عطفی در روابط است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، گسترش روابط تجاری و اقتصادی را فصل جدیدی در ارتقای سطح روابط دو کشور دانست و تصریح کرد: توسعه روابط پارلمانی، حوزه گردشگری و گفت‌وگوهای جاری بین دو کشور. منجر به افزایش روابط اقتصادی خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها