بررسی کامل مبدل حرارتی صفحه ای جوشی آلفالاوال

مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار M Line آلفالاوال در سه سایز مختلف و با انواع پلیت ها کار می کند.

بسته به پروژه و نوع کاربرد، این مبدل به سه شکل تک گذر، دو گذر و چند گذر میباشد. انواع مختلفی از مبدلهای حرارتی بشقاب دائمی ، مانند انواع بشقاب شسته شده ، جاروبرقی و جوشکاری شده انواع مختلف وجود دارد ، و اغلب آنها برای برنامه های حلقه بسته مانند یخچال مشخص می شوند.

مناسب برای کاربردهای مختلف برای حداکثر عملکرد حرارتی با حداقل افت فشار. مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CB60-60L با فشار کاری حداقل 15 بار و حداکثر 40 بار (در مدل های مختلف فشار کاری متفاوت می باشد) و با راندمان بسیار بالا، آبگرم مصرفی فوری و بهداشتی را با کمترین هزینه و بدون اتلاف انرژی تامین می نماید.

نوع طراحی صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CB60-60L به گونه ای است که با ایجاد آشفتگی در سیال ها، انتقال حرارت را بهینه کرده و باعث خود تمیز کنندگی مبدل می شود.

هدف اصلی آن اطمینان از ایجاد یکنواخت سیال در کل صفحه و در عین حال به حداکثر رساندن کارآیی انتقال حرارت و به حداقل رساندن سوء توزیع و رسوب است.  Th is  po᠎st has be en writt᠎en ᠎by GSA C onte​nt Generator DEMO.

این شرکت که دارای 45 مرکز تولید و توزیع در اروپا، آسیا و آمریکا میباشد با مشتریان خود در بیش از 100 کشور جهان همکاری مینماید.

با افزایش تعداد صفحات، توزیع سیال کاهش می یابد و در نتیجه سبب کاهش عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای می گردد.

جوشکاری صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CB60-60L در شرایط خلاء انجام گرفته که باعث استحکام آن در فشار و دمای عملیاتی بالا شده و همچنین امکان ارتباط دو صفحه متوازن در هزاران نقطه و افزایش چشمگیر بازده عملکرد مبدل را فراهم می آورد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CB60-60L می تواند برای سیستم های مایع به مایع، بخار به مایع و گاز به مایع مورد استفاده قرار گرفته و نسبت به بازده عملیاتی بالایی که دارند بسیار کم حجم بوده و فضای کمی را اشغال می نماید.

ما یک راهنمای انتخاب ساده برای کمک به شما در جهت دستیابی به بهترین GPHE برای برنامه خود ایجاد کرده ایم.

1. کاهش مصرف انرژی به دلیل کاهش افت فشار. در صورت افزایش ناگهانی مصرف به دلیل عدم توانایی گرم کردن سریع آب ورودی به سیستم دمای آب کاهش می یابد.

شرکت آلفالاوال با بکارگیری فناوری های نوین جهانی در این محصول سبب افزایش کارایی و بهبود هرچه بیشتر عملکرد آن شده است.

متراکم بودن صفحات مبدل حرارتی کامبی درایر که سبب کاهش ابعاد آن شده است. پاستوریزه کردن فرایندی است که طی آن در مدت زمان مشخص شیر یا فراورده های آن به دمای از قبل تعیین شده ای می رسند تا در آن دما عوامل بیماری زای موجود در شیر کشته شوند و آلودگی آن کاهش یابد.

در روش پاستوریزاسیون در دمای بالا، هدف، از بین بردن عوامل بیماری زای رویشی، باکتری های آلوده و تغییر دادن ماهیت سرم پروتئین موجود در شیر است؛ این روش مناسب برای ساخت ماست می باشد چون سینرزیس در آن اتفاق نمی افتد.

این مبدل ها با عمر بالا، دوام در کارآئی و راندمان، همچنین رسوب پذیری پائین بهترین انتخاب برای فرآیندهای انتقال گرما می باشد.

همچنین به جهت کارگزاشتن آن روی دستگاه نیازی به استعمال از چسب نیست. برای جداکردن هوا از آب تقطیرشده، یک دستگاه جداساز آب در قسمت خروجی قرار دارد.

قیمت همیشه یکی از اصلی ترین موئلفه ها برای تهیه یک کالا می باشد. شرکت آلفالاوال با 120 سال سابقه در زمینه تولید با کیفیت ترین و کارآمد ترین مبدل های حرارتی صفحه ای دارای 28 مرکز تولید در سراسر جهان می باشد و مبدل های حرارتی صفحه ای عرضه شده توسط نماینده رسمی شرکت آلفالاوال در ایران بطور مستقیم از کمپانی آلفالاوال در سوئد تامین می گردند .

در سال ۲۰۱۴، آلفالاوال، مرکز آزمون و آموزش خود در حوزه تجهیزات دریایی و کاربرد آنها را در آلبورگ دانمارک، تاسیس کرد.

کاربرد این نوع دستگاه برای فرآیندهای بهداشتی (پاستوریزاسیون و یا فرآیند گرم کردن / سرد کردن) در صنایع غذایی، نوشیدنی و خصوصا لبنی است.

از مبدل های حرارتی صفحه ای الفالاوال مدل Diabon در زمانی که محصول اسید کلریدریک و گاز در تمام غلظت ها باشد، اسید سولفوریک 90%، اسید هیدروفلوئوریک 60%، تمام غلظت های اسید فسفریک و برای اسیدهای ترشی (pickling acids) و برای الکترولیت هایی که در صنعت معدن استفاده می شوند، در اسیدهای مخلوط شده، هیدرو کربن های کلردار و کاتالیزورهایی مانند کلرید المینیوم، می توان استفاده کرد. ᠎Data has been c᠎re᠎at᠎ed by GSA Conte​nt Gen erator DEMO.

صفحات موجود در مبدل از جنس فولاد ضد زنگ (استینلس استیل) مدل ۳۱۶/۳۱۶L هستند. این مبدل حرارتی جوشی از صفحات بسیار نازک استیل 50 میلیمتر ساخته شده است.

در این مبدل حرارتی تعداد صفحات و اندازه اتصالات ورودی و خروجی و محل قرارگیری آنها به مواردی مانند، مشخصات فیزیکی سیالها، دبی سیالها، دماهای ورودی و خروجی، حداکثر فشار، افت فشار بخار و ظرفیت حرارت بستگی دارد.

مایع سرد (که با رنگ آبی نشان داده شده است) از طریق یکی از اتصالات پایین وارد می شود و از طریق اتصال بالا خارج می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاول مدل اویل کولر DOC از جنس صفحات اتصالات و پوشش صفحات استنلس استیل 316 و جوشکاری آن از مس ساخته می شود.

مدل مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مورد نیاز برای شرایط ویژه از روی نوع سیال های درگیر در فرآیند، فشار و دمای دو طرف و دبی سیال مصرفی، از طریق نرم افزار CAS کمپانی آلفالاوال محاسبه شده و در صورت نیاز مشخصات فنی فرآیند با سربرگ Alfa Laval در اختیار قرار می گیرد.

در خلال سال­های ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۶، دستگاه شیردوشی توسط آقای گوستاف دلاوال طراحی شد و اولین سپراتور برای خالص سازی روغن به فروش رسید.

واشرهای موجود در دستگاه بدون به کارگیری چسب به صفحات متصل شدهاند (Clip-on gasket). ضروری به ذکر می باشد که هرکدام از همین دستهها هم شامل دسته های مختلفی است.

کیفیت و کارآمدی مبدل های حرارتی برگه ای آلفالاوال به حدی میباشد که 65 درصد از سهم بازار مبدل های حرارتی شیت ای جهان در انحصار کمپانی آلفالاوال است.

شرکت جهانی آلفالاوال در بیش از 100 کشور جهان با مشتریان خود ارتباط و همکاری دارد. مبدل حراراتی سری Clip 3 از سری مبدلهای حرارتی صفحهای واشردار تولیدی شرکت آلفالاوال (Alfalaval company) کشور سوئد است.

این مبدل حرارتی همانطور که در بالا اشاره شد نوعی از مبدل صفحهای واشردار است که از صفحات موجدار استنلساستیل با واشرهای پلاستیکی ساخته شده است.

3. کلیه مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی آلفالاوال که در سایت دما گستران به نمایش گذاشته شده است دارای کارت گارانتی نماینده رسمی شرکت آلفالاوال با درج شماره سریال مبدل با 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات بعد از فروش (در صورت عدم انجام اسید شویی غیر استاندارد مبدل ) می باشند.

و در صورت عدم موفقیت ، می توانند منجر به توقف سنگین و خسارات عمده در تولید شوند. قلب مبدل حرارتی حاوی یک بسته بشقاب مدور کاملاً جوش داده شده است که با فشار دادن و برش صفحات گرد و جوشکاری آنها در کنار هم ساخته می شود.

مبدلهای حرارتی صفحه ای بسته به نوع کاربرد و مایعات مورد استفاده ، معمولاً منقل یا واشر می شوند. جریان پیشخوان حداکثر امکان بازیابی گرما را فراهم می کند و می توان به دمای پایانی دست یافت.

مایعات در کانال ها می توانند بصورت سری ( سریالی ) و یا موازی با ایجاد تنظیمات ضد جریان یا موافق جریان عبور کنند.

مبدل های حرارتی wideGap می توانند با کانال های عریض-عریض یا عریض-باریک چیده شوند. قطر کانال جریان هر صفحه ۲٫۵ میلیمتر است.

نازلها جریان داخل و خارج از صفحه (جریان صفحه “صفحه”) را دارند. به طور کلی اواپراتور یک نوع مبدل حرارتی است که در اثر تبخیر ماده مبرد داخل آن، حرارت را از محیط جذب کرده و باعث کاهش دمای محیط می شود.

پلاک پلاستیکی کاملا جوش داده شده به داخل پوسته ای خارجی مونتاژ می شود که مسیر جریان دوم (“سمت پوسته”) را ایجاد می کند.

بزرگترین مشکل روش چینش سری یا سریالی، افت فشار زیاد و جریان مخالف ناقص، می باشد. افت فشار هوا از ورود تا خروج به سمت مصرف حدود 20 تا 30 کیلو پاسکال است.(3 تا 4 psi).

در ادامه شرکت های سازنده مبدل های حرارتی صفحه ای اورجینال و معتبر اروپایی و انواع مدل های منحصر به فرد مبدل های حرارتی صفحه ای (واشردار و بریزپلیت) قطعات یدکی و ویژگی های هر برند را جداگانه توضیح می دهیم.

در انتخاب مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال واشردار مشخصات فیزیکی سیال ها – دبی سیال ها – دماهای ورودی و خروجی – حداکثر فشار – افت فشار بخار نهایتا ظرفیت حرارت مورد نیاز باید مشخص باشد.

جنس کلیه صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال از استنلس استیل (SS316) می باشد و در مبدل های آلفالاوال مدل هایی که با CB شروع می شوند بیانگر مبدل های حرارتی صفحه ای با جوش مس(Copper Brazed) هستند.

مبدل حرارتی صفحهای آلفالاوال مدل گسکتی CLIP-LINE در صنایع پاستوریزاسیون، گرمایش، سرمایش، لبنیات، ماءالشعیر، آبمیوه، کنسانتره با سطح بهداشتی فراتر کاربرد دارد.

سطح حرارتی صفحات ۰٫۰۵۸ متر مربع است. این نوع مبدل به صورت مبدل حرارتی قاب و صفحه است بدین معنا که صفحات موجود در دستگاه بین دو قاب ثابت و متحرک قرار گرفتهاند.

برای هرگونه مشاوره و اطلاعات جهت طراحی خطوط پاستوریزاتور، خرید دستگاه پاستور، انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، قطعات یدکی مبدل های حرارتی صفحه ای، قطعات یدکی دستگاه پاستوریزاتور (انواع پلیت ها و گسکت ها) اورجینال و غیر اورجینال با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب با شما همراه هستیم.

در ساعات پیک مصرف منابع دوجداره و مسی، آب گرم را به اتمام نرسانید، زیرا مدت زمان زیادی برای تامین مجدد آب گرم با دمای مطلوب مورد نیاز است.

3. اتصال یکپارچه به قسمت ریکاوری بدون نیاز به لوله کشی خارجی اضافی. فقط در صورت وم نصب یک گیرنده سخت در مسیر آب مبدلهای حرارتی که قبلاً ذکر شد ، نصب مهره لوله و شیر بر روی کلیه لوله های آب ورودی و خروجی مبدلهای حرارتی به منظور انجام خدمات تمیز کردن دوره ای و اسید.

هنگام استفاده در حلقه های باز ، این مبدل های حرارتی معمولاً از نوع واشر هستند تا امکان جداسازی ، تمیز کردن و بازرسی دوره ای را فراهم کنند.

همه مبدلهای حرارتی صفحه ای برابر نیستند و ما عواقب انتخاب مبدلهای حرارتی صرفاً بر اساس هزینه را مشاهده کرده ایم.

انتخاب GPHE مناسب می تواند یک چالش باشد ، اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. ما درک می کنیم که هزینه مهم است ، اما در بیشتر شرایط هزینه های تعمیر یا تعویض واحدها و همچنین ناکارآمدی واحدهای کم حجم بسیار بیشتر از صرفه جویی در هزینه های اولیه است.

این واحدها همچنین دارای طراحی انعطاف پذیر بوده و سرویس و نگهداری آنها آسان است. طراحی مبدل های FrontLine آسان و انعطاف پذیر است.

اگر عملکرد ضعیف داشته باشند ، ممکن است منجر به پایین آمدن کیفیت محصول ، کاهش ایمنی و هزینه های بالاتر انرژی شود.

او شراب را در مدت زمانی معین تا دمای پایین تر از دمای جوش آن گرم کرد و از فساد شراب تا زمانی قبل از آلودگی مجدد، جلوگیری کرد.

هموژنیزه شدن شیر در طی فرایند پاستوریزه کردن آن انجام می شود. بنابراین از جمله کاربردهای آن در سیستم های تهویه مطبوع نظیر چیلرها می باشد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها