برداشت وجوه از بانک های استان گلستان قابل قبول نیست/ اجرای طرح جامع تقویت مدارس در گلستان

[ad_1]

ایسنا/ گلستان استاندار گلستان با اشاره به اینکه بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی استان نیازمند تسهیلات بانکی است، گفت: متاسفانه بخشی از منابع بانک های گلستان در حال خروج از استان است.

علی محمد زنگنه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری با تاکید بر لزوم آغاز اقدامات پیشگیرانه و آگاهی بخشی در دوران مدرسه گفت: اجرای طرح نماد با هدف آموزش، غربالگری، مداخله در مدرسه، تشخیص، درمان و مددکاری اجتماعی یکی از این اقدامات مهم و موثر است.

وی با تاکید بر اجرای طرح پایلوت استانی طرح نماد در استان گلستان، افزود: باید برای رفع چالش های اجرای طرح نماد در گلستان گام برداریم زیرا ائتلاف بزرگی برای اجرای این طرح در کشور تشکیل شد.

استاندار گلستان با بیان اینکه بر اساس تقسیم بندی های انجام شده دستگاه ها باید در کنار آموزش و پرورش وظایف خود را انجام دهند، خاطرنشان کرد: مددکاری اجتماعی موثر

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه به دلیل اهمیت آموزش، بخش قابل توجهی از منابع باید به سمت آموزش نسل های آینده سوق داده شود، خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته بخش قابل توجهی از درآمد ناخالص ملی به آموزش و پرورش اختصاص می یابد.

زنگنه در ادامه خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشرفته سرمایه گذاری در مهدکودک ها، پیش دبستانی ها و دبستان ها برای تربیت کارگران ماهر و توانمند آغاز می شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه هزینه سرانه هر زندانی در کشور 20 برابر یک دانش آموز است، افزود: امروز تمرکز در حوزه آموزش دانش آموزی بر آموزش است و مشخص است که لازم است سایر نهادها با آنها همکاری کنند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه به دلیل عدم آموزش تفکر انتزاعی در کودکان باید مفاهیم به صورت غیر مستقیم به کودکان ارائه شود، افزود: بحث استحکام ساختمان مدرسه از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بانک های استان باید آن را تامین کنند. حمایت های لازم در این زمینه و بهبود وضعیت.

زنگنه با بیان اینکه به هیچ وجه قابل قبول نیست که بخش قابل توجهی از منابع بانکی گلستان در خارج از استان هزینه شود، افزود: امیدواریم در مواردی از جمله کودکان تقویتی مدارس از این منابع استفاده شود. هزینه.

وی از اجرای برنامه جهادی تا سال 1404 برای پایان دادن به مقاوم سازی تمامی مدارس استان خبر داد و گفت: نکته دیگری که ممکن است در دستور کار مدارس باشد، استفاده خانواده ها از امکانات ورزشی مدارس در روزهای تعطیل و تعطیلات است. ” به شاد ماندن خانواده کمک می کند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه تلاش می کنیم تا دو سال آینده حداقل یک خودروی کتابخانه سیار در اختیار همه شهرستان های استان قرار دهیم، خاطرنشان کرد: در این راه و برای رسیدن به هدف از طریق منابع استانی و ملی اقدام خواهیم کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها