برخورد حلقه های فلزی از فضا به هند

[ad_1]

کارشناسان بر این باورند که تکه بزرگی از زباله های فضایی که به مناطق روستایی هند برخورد کرده اند، می تواند بخشی از موشک چینی باشد که سال گذشته پرتاب شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، این حلقه فلزی که دو تا سه متر قطر و بیش از 40 کیلوگرم وزن داشت، روز شنبه در مزرعه ای روستایی در ایالت ماهاراشترا کشف شد. گزارشی از تلفات یا خسارات وارده گزارش نشده است.

یک زن ناشناس به The Times of India گفت: «ما در حال آماده شدن برای مراسمی بودیم که در آن یک صفحه قرمز در آسمان چشمک زد و به زمین برخورد کرد و صدای بلندی ایجاد کرد. مردم از ترس به خانه های خود فرار کردند و حدود نیم ساعت در خانه ماندند.

آجی گلهانه به پرس تراست هند گفت: «یک شی دیگر، یک توپ فلزی بزرگ به قطر نیم متر، به روستای دیگری در این منطقه برخورد کرد. وی افزود: این شی برای بررسی جمع آوری شده است. ما مردم را به روستاهای مختلف این منطقه می فرستیم تا به دنبال قطعات دیگری باشند که ممکن است در این روستاها افتاده باشد.

مقامات سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) به تایمز گفتند که زمان برخورد نزدیک به زمانی بود که بقایای یک موشک چینی به جو بازگشت که در فوریه 2021 پرتاب شد. آنها افزودند: “زمانی که قطعات یک موشک می توانند از جو زمین عبور کنند، می توانند به زمین برخورد کنند.”

برخورد حلقه های فلزی از فضا به هند

جاناتان مک داول، ستاره شناس موسسه اخترفیزیک هاروارد اسمیتسونیان، در توییتی نوشت که حلقه مربوط به بخشی از موشک Long March 3B است.

اجسام با ورود به اتمسفر حرارت و اصطکاک زیادی ایجاد می کنند که باعث سوختن و از بین رفتن آنها می شود اما ممکن است اجسام بزرگ به طور کامل از بین نروند. بقایای آنها می تواند به زمین برخورد کند و باعث خسارات و تلفات شود، اگرچه بعید است این اتفاق بیفتد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها