ایجاد 21 هزار فرصت شغلی برای مددجویان خراسان رضوی در سال 1400

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: در ردیف اعتباری سال 1400 حدود 20 هزار فرصت شغلی برای استان پیش بینی شد و با تلاش های صورت گرفته 21 هزار فرصت شغلی ایجاد شد.

سید حسین کرابی در ششمین جلسه کارگروه ارزش آفرینی شهرداری مشهد از سلسله نشست های عصرانه کارآفرینی با موضوع بررسی طرح ها و برنامه های اشتغال در سطح شهر مشهد با اشاره به اهمیت اشتغال و کارآفرینی به ویژه برای افراد تحت پوشش این گروه گفت: : 1400 کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خراسان رضوی حدود 20 هزار فرصت شغلی پیش بینی شده بود، اما با تلاش های انجام شده تا پایان سال 21 هزار فرصت شغلی ایجاد شد که نشان می دهد از برنامه بسیار جلوتر هستیم و به نتیجه رسیده ایم. تعهدات تا پایان سال

وی گفت: علاوه بر وام برای خوداشتغالی، تسهیلات کارفرمایی و مدل هدایت شده نیز داریم. اشتغال و مطالعات تناسب و امکان سنجی بر روی وضعیت دارایی متقاضی انجام می شود، طرح در کارگروه اشتغال بررسی می شود و در صورت تایید طرح، تسهیلات استخدامی به فرد پرداخت می شود.

معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی بیان کرد: کمیته امداد به مدت 3 تا 5 سال بر این پروژه ها توسط کارشناسان نظارت می کند و در صورت نیاز به آنها مشاوره می دهد. از این نظر در سال 1400 بیش از 21000 پروژه را با استفاده از این مدل با کمک شرکت های شخص ثالث اجرا کردیم.

کرابی تصریح کرد: در الگوی کارفرمایی برخی از خانواده های تحت پوشش کمکی که قادر به دریافت تسهیلات اشتغال برای ایجاد شغل یا آموزش فنی نیستند و یا در بحث ضمانت نامه و غیره مشکل دارند بر اساس توافق و تفاهم نامه با کارفرما و کارخانجات معرفی و استفاده می شود.

وی افزود: در این مدل بر اساس توافق دوجانبه کمیته امداد و کارفرما به ازای هر اشتغال زایی 100 میلیون تومان با بازپرداخت 4 درصد تسهیلات به کارفرما تعلق می گیرد و کارفرما موظف است یک مورد را پوشش دهد. نیرو برای هر 100 میلیون تومان. با حداقل 5 سال سابقه کار از معافیت استفاده کنید.

معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی تصریح کرد: بر اساس اعلام کارفرما مبنی بر نیاز به نیروی کار، بیش از تعداد لازم برای قدرت انتخاب وی را معرفی خواهیم کرد. انتخاب اولیه توسط کارفرما انجام می شود و در صورت قطع همکاری با نیرو پس از مدت کوتاهی بیمه با نیروی جدید ادامه می یابد. در مناطق محروم علاوه بر این تسهیلات، بسته تشویقی دیگری نیز داریم که 100 درصد سهمیه کارفرما را به مدت دو سال پرداخت می کنیم و در بسته دوم به ویژه مناطق برخوردار، 100 درصد سهمیه بیمه مشتری را به کارفرما می پردازیم. .

به گزارش روابط عمومی شهرداری مشهد، وی درباره الگوی رهبری کاری گفت: در این مدل که یک طرح کارآفرینی است، فرد مهارت زیادی در زمینه کارآفرینی دارد، اما سرمایه لازم برای اجرای خود را ندارد. ایده . . در اینجا ما زنجیره های ارزش و تامین را ارائه می دهیم. به این ترتیب فرد ایده خود را به کمیته امداد و سپس به شورای شناسایی و ارزیابی پیشتازان شغلی که متشکل از بزرگان کارآفرین استان است ارائه می کند، طرح را تحلیل می کند و اینکه آیا طرح توجیه اقتصادی خوبی داشته است یا خیر. و کارآفرین به خوبی از طرح خود دفاع کرد. سرمایه در اختیار او قرار می گیرد و کارآفرین موفق می شود برای آن تعداد نفر کار تولید و بفروشد. به عبارت دیگر از تامین مواد اولیه تا آموزش این افراد، بازرسی و فروش بر عهده کارآفرین است. در مدل رهبری شغلی، علایق رهبر هم در ابتدای شبکه که تامین مواد اولیه و غیره است و هم در انتهای زنجیره که بحث فروش است، تعریف می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها