اولین تست تیم جدید صابر در مادرید/ حضور شمشیرباز با هزینه شخصی

[ad_1]

صابر ایران اسگریما با پنج بازیکن در جام جهانی مادرید شرکت می کند اما یکی از سابریستاها با هزینه شخصی راهی این مسابقات می شود.

به گزارش ایسنا، تیم شمشیربازی سابر ایران پس از المپیک توکیو در هر دو جام جهانی گرجستان و مجارستان شرکت کرد. پس از آن سرمربی تیم ملی اعلام کرد که تغییراتی در تیم ملی ایجاد می شود و از این پس به جای دو بازیکن حاضر در این دو جام جهانی از دو بازیکن جوان تر استفاده می شود. بدین ترتیب محمد فتوحی و فرزاد باهر از لیست اعزامی فدراسیون به این مسابقات حذف شدند و نیما زاهدی 24 ساله و امیرحسین شاکر 21 ساله جایگزین آنها شدند.

البته فتوحی و بحر به اردوی تیم ملی دعوت شده اند و می توانند در مسابقات بین المللی هم شرکت کنند اما هزینه ای متفاوت برای فدراسیون دارد. جام جهانی مادرید اولین رقابت مقابل سابر با ترکیبی جدید است که از 15 اردیبهشت آغاز می شود. در این مسابقات علاوه بر علی پاکدامن، محمد رهبری، زاده و شاکر، محمد فتوحی نیز حضور دارد که خود هزینه مسابقات را پرداخت کرد.

تغییر تیم سابر چیزی است که بسیاری منتظر آن بودند. البته با توجه به اتفاقات مهم پیش رو، این تصمیم ریسک بزرگی محسوب می شود، اما به هر حال وقت آن بود که به هواداران فرصت حضور در رقابت های جدی داده شود. اگر صابر معتقد است که در بحث بر سر تقویت ها موفق بوده است، باید تیم قدرتمند دیگری را معرفی کند.

جام جهانی مادرید می تواند برای هر شمشیربازی بسیار مهم باشد. نیما زاهدی و امیرحسین شاکر که در بازیگران اصلی حضور دارند باید نشان دهند که می توانند حساب کنند. البته در جام جهانی اول نمی توان انتظار نتیجه فوق العاده ای از آنها داشت اما انتظار می رود عملکرد قابل قبولی از خود به جای بگذارند.

علی پاکدامن و محمد رهبری در جام جهانی مجارستان عملکرد بهتری نسبت به گرجستان داشتند اما این دو ورزشکار هنوز با ایده آل فاصله دارند و باید در جام جهانی مادرید وجه دیگری از مهارت خود را به نمایش بگذارند. دو بازیکن دیگر باید برای کسب مدال های مهم گام بردارند.

محمد فتوحی که حالا می تواند در جام جهانی مادرید حضور داشته باشد این فرصت را دارد که نتیجه خوبی بگیرد و به تیم اصلی تیم ملی نزدیک شود.

تیم سابر ایران رویدادهای مهمی در پیش دارد و پس از جام جهانی اسپانیا و ایتالیا باید خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا، بازی های کشورهای اسلامی، جام جهانی و بازی های آسیایی آماده کند.

با توجه به اینکه سابر موفق ترین سلاح شمشیربازی ایران است، انتظار می رود این تیم در مهمترین رقابت ها از جمله قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی برای خوش رنگ ترین مدال ها مبارزه کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها